Zmiany w organizacji ruchu

Autor: 27.10.2017 Nr: 43/2017

Od 31 października w Kańczudze na dwóch ulicach zostaną wprowadzone stałe zmiany w organizacji ruchu. Zapewne musi minąć nieco czasu, zanim kierowcy przyzwyczają się do nowej organizacji ruchu, ale już teraz apeluje się, by nie jeździć na pamięć i zwracać uwagę na nowe znaki.

Pierwsza zmiana będzie dotyczyć ulicy Słowackiego. Ruch jednokierunkowy zostanie wprowadzony na odcinku od drogi wojewódzkiej 835, tj. ulicy Węgierskiej (przy ośrodku zdrowia) do skrzyżowania z ulicą W. Witosa. Na pozostałym odcinku ruch pozostanie bez zmian.

   Z kolei na ul. Szkolnej na odcinku od drogi wojewódzkiej 835, tj. ul. Mickiewicza (przy kościele) do ulicy Zakościelnej (tj. do szkoły podstawowej) droga zostanie dwukierunkowa z zakazem postoju na wskazanym odcinku od strony budynków mieszkalnych, natomiast na pozostałym odcinku, tj. od skrzyżowania przy szkole aż do drogi wojewódzkiej 881(ul. M. J. Piłsudskiego), ruch będzie jednokierunkowy.

   Zmiana organizacji ruchu jest efektem interwencji mieszkańców, użytkowników dróg, a także wniosku Komisariatu Policji w Kańczudze. Wprowadzone zmiany mają poprawić bezpieczeństwo użytkowników oraz komfort poruszania się tymi drogami.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane