Znakomity Chińczyk

Autor: ts 27.10.2017 Nr: 43/2017

TENIS STOŁWY SUPERLIGA: Niegdyś reprezentant Chin i czołowy zawodnik na świecie. Teraz reprezentant PKS-u Kolping FRAC Jarosław, który cieszy kibiców swoją grą. Defensor Ho Yingchao przebojem wdarł się do LOTTO Superligi tenisa stołowego i z miejsca stał się liderem naszej drużyny oraz kandydatem na gwiazdę całych rozgrywek.

Dekorglass Działdowo - PKS Kolping Frac Jarosław 1:3

Wong Chun Ting – Paul Drinkhall 3:0 (11:9, 11:8, 11:7)

Wang Yang – Ho Yingchao 0:3 (3:11, 7:11, 9:11)

Paweł Fertikowski – Patryk Zatówka 0:3 (10:12, 11:13, 12:14)

Wong Chun Ting – Ho Yingchao 0:2 (11:13, 4:11)

Menedżer Kamil Dziukiewicz zaprosił znakomitego Chińczyka na spotkanie z naszpikowanym gwiazdami, brązowym medalistą Mistrzostw Polski – Dekorglassem Działdowo. Debiut Yingchao wypadł bardzo okazale. Najpierw bez straty seta pokonał Słowaka chińskiego pochodzenia Wang Yang’a, a później zajmującego 10. miejsce na świecie Wong Chun Tinga z Hongkongu. Trzeci punkt w konfrontacji z uczestnikiem Ligi Mistrzów zdobył Patryk Zatówka, który w każdym secie na przewagi wygrywał z Pawłem Fertikowskim. Zwycięstwo z Dekorglassem stało się faktem.

PKS Kolping Frac Jarosław - Unia AZS AWFiS Gdańsk 3:1

Ho Yingchao - Geng Zihao 3:0 (11:6, 11:4, 11:5)

Tomislav Pucar - Marek Badowski 3:1 (11:6, 11:7, 8:11, 11:8)

Patryk Zatówka - Michaił Pajkow 0:3 (10:12, 7:11, 8:11)

Ho Yingchao - Marek Badowski 2:0 (11:6, 11:6)

W kolejnym meczu, Ho Yingchao zadebiutował przed własną publicznością. Tym razem podopieczni menedżera Kamila Dziukiewicza podejmowali wicemistrza Polski – Unię AZS AWFiS Gdańsk. W Jarosławiu zabrakło Anglika, Paula Drinkhall’a, ale dobrze zastąpił go Tomislav Pucar. Spotkanie mocno zaczął Chińczyk, który pewnie ograł Genga’a Zihao. Następnie Pucar wygrał z wicemistrzem Polski, Markiem Badowskim. Nadzieję w serca akademików wlał Paikov, który wygrał z Patrykiem Zatówką, ale to było wszystko, na co było stać gdańszczan. Chwilę później rywalizację zakończył Yingchao, który wygrał z Badowskim 2:0.