Tym razem rozczarowały

Autor: ts 27.10.2017 Nr: 43/2017

PIŁKA RĘCZNA – I LIGA KOBIET: Jarosławianki tym razem rozczarowały swoich kibiców i po słabym meczu przegrały z MTS-em Żory. - Szkoda, bo ten mecz był do wygrania. Zagraliśmy jednak bardzo źle - mówił po meczu prezes SPR JKS Robert Wojtaszek. Nasz zespół będzie szukał pierwszoligowych punktów w kolejnym meczu w Lublinie.

JKS JAROSŁAW - MTS ŻORY 19-29 (10-15)

JKS: Musakova, Kulpa, Lampara – Turkalo 3, Puchalska 4, Strzębała 2, Łobaziewicz 3, Wojtaszek 1, Kozdrowicz, Ryshko 1, Lasek 4, Bajzova 1, Rygiel, Nasiłowska, Jastrzębska.

MTS: Ambroziak, Matczak – Mazgula 1, Chrobok, Romanowska 4, Justka, Buks 1, Mikosz 8, Wojciechowska 1, Matusik 5, Jakóbczyk 1, Wołczyk 2, Sobczyk, Weselak 5, Kowal 1.

Sędziowali: J. Pach i P. Węgrzyn (Bochnia). Kary: 10 i 2 min. Widzów: 600.

Trzeba przyznać, że przyjezdne wygrały zasłużenie. Prezentowały się w tym spotkaniu przede wszystkim lepiej jako zespół. Piłkarki JKS-u nie wiedzieć czemu wyszły na boisko mocno stremowane, grały bardzo nerwowo i popełniały sporo błędów.  Bardzo długo nie mogły trafić do siatki rywalek. Udało się im to dopiero przy stanie 0-4. Gola zdobyła Paula Wojtaszek. MTS wykorzystywał błędy jarosławianek, skutecznie też zatrzymał liderkę JKS-u, Natalyę Turkalo. Jarosławianki tuż przed przerwą przegrywały dwoma golami, ale szybko straciły kolejne trzy i na pauzę zeszły z pięciobramkową stratą. W drugiej połowie MTS utrzymywał bezpieczny dystans głównie dlatego, że nasza drużyna wciąż popełniała proste błędy, szczególnie w momentach gdy mogła próbować „gonić” wynik. Tak było chociażby na 10 minut przed końcem, gdy przewaga ekipy z Żor stopniała do 6 goli a JKS zmarnował 3 kolejne akcje pod rząd. Niestety w końcówce jarosławska „siódemka” zupełnie straciła głowę i rywali odjechały aż na 10 bramek.

POZOSTAŁE WYNIKI: Otmęt  Krapkowice – Varsovia 19:34 (8:16); SPR Olkus - Wesoła Warszawa 39:22 (18:14); Sośnica Gliwice - AZS UMCS Lublin 34:19 (20:9), AZS AWF Warszawa - Olimpia Beskid Nowy Sącz 27-26.