Wzorowa postawa Bartka

Autor: bk 03.11.2017 Nr: 44/2017 1
Bartek Purcha odebrał gratulacje i podziękowania z rąk Waldemara Palucha, burmistrza Jarosławia.
Bartek Purcha odebrał gratulacje i podziękowania z rąk Waldemara Palucha, burmistrza Jarosławia.
Fot. UM Jarosławia

Jak wiele może dać zwykła ludzka życzliwość i zainteresowanie losem drugiego człowieka pokazała historia 12-letniego Bartka, ucznia Szkoły Podstawowej nr 4 w Jarosławiu. Kilka tygodni temu uratował on życie kobiecie, która źle się poczuła. W ubiegłym tygodniu młody bohater odebrał podziękowania i gratulacje z rąk Waldemara Palucha, burmistrza Jarosławia.

Wracając ze szkoły Bartek Purcha, uczeń VI klasy Szkoły Podstawowej nr 4 w Jarosławiu zwrócił uwagę na siedzącą na przystanku przy ul. Kraszewskiego kobietę. Zauważył, że źle się ona czuje. Uczeń nie przeszedł obojętnie obok potrzebującej osoby, zainteresował się jej losem i udzielił pomocy. Zgodnie z prośbą kobiety Bartek poinformował jej córkę o złym samopoczuciu mamy, wezwał również pogotowie.

   Dzięki odpowiedniej interwencji 12-latka, kobietą szybko zajęli się ratownicy i udało się uniknąć ewentualnych poważnych konsekwencji złego samopoczucia.

   Zachowanie chłopaka, które jest doskonałym przykładem tego, jak wszyscy powinniśmy reagować w podobnych sytuacjach, zostało docenione zarówno przez córkę uratowanej kobiety, jak i dyrekcję szkoły.

   Do gratulacji, jakie po zdarzeniu chłopcu złożyła dyrektor szkoły Filomena Górecka-Bedla, w ubiegłym tygodniu dołączył Waldemar Paluch, burmistrz Jarosławia.

   Burmistrz podkreślał, że pomagając spotkanej osobie Bartek postąpił odważnie i dojrzale, a jego postawa może być wzorem zarówno dla jego rówieśników, jak i dorosłych osób, które nie zawsze stać na zainteresowanie i chęć pomocy innym.

Komentarze
Popularne