Dzień Seniora

Autor: ek 03.11.2017 Nr: 44/2017
Dzień Seniora

W czwartek, 26 października zarówno w Jarosławiu jak i w wielu innych miejscach w Polsce prowadzona była ogólnopolska akcja „Dzień Seniora” zorganizowana przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Seniorze wyjdź z domu – zachęcał podczas spotkania w Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu Zakład Ubezpieczeń Społecznych w ramach obchodzonego w całym kraju „Dnia Seniora”.

   Celem tegorocznej edycji było uaktywnienie osób starszych. Wydarzenie rozpoczął wykład „ZUS dla seniora” dotyczący działalności zakładu. Zebrani mogli dowiedzieć się, co wpływa na wysokość emerytur oraz co oznacza waloryzacja składek. Prezentację na ten temat przedstawiła Jolanta Piskorz.

Następnie odbył się występ wokalny oraz program artystyczny przygotowany przez Kabaret Stowarzyszenia Artystów i Emerytów pod opieką Doroty Białek. Podczas spotkania głos zabrała również Jadwiga Machura, przewodnicząca Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, która opowiedziała o działalności organizacji.

   W ramach prowadzonej akcji przygotowane zostały stanowiska z poradnictwem z zakresu świadczeń przysługujących seniorom. Porad udzielali wykwalifikowani eksperci oraz specjaliści z ZUS (poradnictwo emerytalno-rentowe), NFZ (poradnictwo w zakresie wyjazdów na leczenie uzdrowiskowe dofinansowanie do zaopatrzenia), COM (mierzenie ciśnienia i poziomu cukru we krwi), MOPS (oferta  pomocy dla Seniorów), BS (oferta Banku) oraz Domu Opieki Dziennej „Razem Raźniej”.

Komentarze
Najnowsze na Forum