Spotkanie diabetyków

Autor: bk 03.11.2017 Nr: 44/2017
Zebranych przywitał prezes jarosławskiego Koła Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków „Nasze Zdrowie” Bronisław Jadownicki.
Zebranych przywitał prezes jarosławskiego Koła Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków „Nasze Zdrowie” Bronisław Jadownicki.

Członkowie jarosławskiego koła Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków „Nasze Zdrowie” spotkali się w ubiegłym tygodniu, aby porozmawiać o życiu z cukrzycą, a także spędzić miło czas w gronie osób zmagających się z tą chorobą i ich przyjaciółmi.

Spotkanie odbyło się w środę, 25 października w Jarosławiu. Zebranych przywitał prezes Koła Bronisław Jadownicki. Podkreślał on, że życie z cukrzycą nie jest łatwe, jednak odpowiedni tryb życia i wiedza pozwala chorym na zminimalizowanie negatywnych skutków choroby. B. Jadownicki omówił także bieżące sprawy związane z działalnością Koła, zapowiedział nadchodzące wydarzenia i życzył wszystkim udanej zabawy, która choć na chwile pozwoli zapomnieć o troskach życia codziennego.

   Prezes podziękował także osobom, które wspierają działalność Koła i jego członków. W spotkaniu, poza członkami i przedstawicielami władz Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków udział wzięli m.in.: Andrzej Homa, dyrektor biura Senatora Mieczysława Golby; Stanisław Sopel, sekretarz powiatu jarosławskiego oraz Maria Kulczycka, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jarosławiu.

   Spotkanie Koła „Nasze Zdrowie” odbyło się na kilkanaście dni przed obchodami Światowego Dnia Walki z Cukrzycą, który obchodzony jest 14 listopada.

 

Komentarze
Najnowsze na Forum