Poznaj historię jarosławskiego harcerstwa

Autor: ek 03.11.2017 Nr: 44/2017
Spotkanie prowadził Jan Kuca.
Spotkanie prowadził Jan Kuca.

„ Jarosławski Hufiec Harcerzy. Zarys historii w latach 1911-1949” to tytuł książki Edwarda Płocicy, promocja której odbyła się w środę, 25 października w Podziemnym Przejściu Turystycznym.

Wydarzenie prowadził Jan Kuca, znany regionalista i autor wielu książek, ale także osoba, która w dużej mierze przyczyniła się do tego, by owa publikacja została wydana.

Edward Płocica, autor powieści, z wykształcenia budowlaniec, który po II wojnie światowej mocno zaangażował się w działalność harcerską, niestety nie doczekał wydania książki. Publikację, której poświęcił ostatnie lata życia wydano dopiero po jego śmierci.

   Podczas spotkania przybliżono historię jarosławskiego harcerstwa. Nie obyło się również bez wspomnień nieżyjącego już druha Edwarda Płocicy, założyciela drużyny starszoharcerskiej, która skupiała młodzież jarosławskich szkół.

   Wydarzenie zgromadziło rodzinę, przyjaciół oraz harcerzy. Przebiegło w miłej i pogodnej atmosferze. Rodzina Edwarda Płocicy ofiarowała harcerzom wyjątkowy prezent. Był nim sztandar I Drużyny Starszoharcerskiej „Promienistych” im. Adama Mickiewicza w Jarosławiu.

   Publikację Edwarda Płocicy pt. „Jarosławski Hufiec Harcerzy. Zarys historii w latach 1911-1949” można nabyć w Punkcie Informacji Turystyczno-Kulturalnej w Jarosławiu.

 

Komentarze
Najnowsze na Forum