Obraz Wacława Kochanowicza zasilił aukcję „Artyści dzieciom”

Autor: ek 03.11.2017 Nr: 44/2017
Obraz Wacława Kochanowicza zasilił aukcję „Artyści dzieciom”

Blisko 50 tys. zł udało się pozyskać dzięki X aukcji obrazów „Artyści dzieciom”. Za najwyższą cenę udało się sprzedać obraz Wacława Kochanowicza „Blask o poranku”.

Wydarzenie miało miejsce w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Aukcję prowadzili Jacek Nowak, prezes Podkarpackiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych, oraz Adam Głaczyński, dziennikarz Polskiego Radia Rzeszów. Podczas spotkania można było nabyć prace wykonane w różnych technikach malarskich przekazanych przez ponad 200 artystów. Najwyższą kwotę w wysokości 4 400 zł udało się pozyskać dzięki sprzedaży dzieła jarosławskiego artysty – Wacława Kochanowicza.

– Na tak szczytny cel liczy się każda cegiełka. Dopóki będę miał siły i będę malował, zawsze będę je wspierał. Przekazując swoje prace, dajemy cząstkę nas samych. To niewielka kropla w morzu potrzeb, ale naprawdę warto – mówi Wacław Kochanowicz, autor obrazu „Blask o poranku”, dzięki któremu fundacja otrzymała dodatkowe wsparcie.

 Wśród ofiarowanych prac znajdowała się także płaskorzeźba „Pałac Prezydencki”,  przekazana przez Kancelarię Prezydenta PR, Andrzeja Dudy, którą wylicytowano za 1800 zł. Dochód z licytacji w całości zostanie przeznaczony na zakup niezbędnego sprzętu, w tym koncentratorów tlenu i materaców przeciwodleżynowych dla dzieci będących pod opieką hospicjum.

Komentarze
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum