Przyłożył ojcu nóż do szyi. Usłyszał wyrok

Autor: 03.11.2017 Nr: 44/2017

Sąd Okręgowy w Przemyślu wydał wyrok w sprawie 38-letniego Jana W. z Jawornika Polskiego, który w styczniowy poranek 2017 roku uderzył ojca trzonkiem siekiery i przyłożył do szyi nóż. W chwili popełniania tego czynu miał ponad dwa promile alkoholu.

29 sierpnia Prokuratura Okręgowa w Przemyślu skierowała do Sądu Okręgowego w Przemyślu akt oskarżenia przeciwko Janowi W.

Mężczyzna został oskarżony o to, że 22 stycznia br. w Jaworniku Polskim, ok. godziny 4 nad ranem, znajdując się pod wpływem alkoholu, wszczął awanturę domową, żądając od ojca Józefa W., wydania pieniędzy, a gdy ten odmówił, oskarżony groził mu pozbawieniem życia, przyłożył do szyi pokrzywdzonego nóż, a następnie stosując przemoc poprzez uderzenie w twarz głową i trzonkiem siekiery, doprowadził do stanu bezbronności. Spowodował jednocześnie u niego liczne powierzchowne obrażenia ciała i zabrał w celu przywłaszczenia 2900 zł. W toku śledztwa Jan W. przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia – mówiła Marta Pętkowska z Prokuratury Okręgowej w Przemyślu.

   Sprawca nie był dotychczas karany. Z opinii psychiatrycznej wynikało, że oskarżony ma osobowość dyssocjalną, ponadto jest uzależniony od alkoholu. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia groziła mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od 3 lat. Oskarżony przebywał w areszcie tymczasowym, który został mu przedłużony do 19 października br.

  W sprawie Jana W., w dniu 18 października br. zapadł wyrok.

Sąd Okręgowy w Przemyślu uznał Jana W. winnego zarzucanego mu czynu, wymierzył karę 3 lat pozbawienia wolności i warunkowo zawiesił jej wykonanie na okres próby 5 lat oddając go pod dozór kuratora sądowego i zobowiązując do poddania się leczeniu uzależnienia od alkoholu – poinformowała Małgorzata Reizer, rzecznik Sądu Okręgowego w Przemyślu.

   Sąd zwolnił oskarżonego od kosztów sądowych i uchylił areszt.

 

 

Komentarze