Muzycznie i sportowo dla Wioli

Autor: 03.11.2017 Nr: 44/2017
Orzełek Przeworsk 2007 – zwycięzcy sobotniego turnieju z dedykacją dla Wioli.
Orzełek Przeworsk 2007 – zwycięzcy sobotniego turnieju z dedykacją dla Wioli.

Przez dwa dni w Kańczudze odbywały się wydarzenia sportowe i kulturalne, z których dochód trafił do chorej na nowotwór Wioletty Duszy z Niżatyc.

Organizatorem wydarzeń był Komitet Społeczny „Gramy dla Wioli”, a motorem napędowym całej akcji Agnieszka Korman z Gimnazjum w Kańczudze, dawna wychowawczyni Wioli.

Kiedy zobaczyłam wpis swojej uczennicy o chorobie, przeżyłam szok. Od razu się z nią skontaktowałam oferując pomoc, a że ludzi o dobrych sercach u nas nie brakuje, zaczęliśmy działać – wyznaje.

   W organizację włączyły się trzy szkoły z którymi Wiola była niegdyś związana – Szkoła Podstawowa, Gimnazjum oraz Szkoła Muzyczna w Kańczudze. Rodzice, nauczyciele i koledzy z dawnych szkół Wioli piekli placki i przygotowali wyroby rękodzielnicze na kiermasz. Rękodzieło podarowali także Biblioteka i OKMiG.

   Sobota upłynęła pod znakiem sportu. Na hali przy ul. Parkowej zmagali się mali piłkarze z kilku klubów. Po zaciętej rywalizacji, I m-ce zdobyła drużyna Orzełek Przeworsk 2007, II m-ce MKS Kańczuga, III m-ce Akademia Piłkarska Perfect Przeworsk, IV m-ce ŁKS Stal Łańcut, V m-ce Sokół Sieniawa i VI m-ce Orzełek Przeworsk 2008.

W niedzielę natomiast na sali gimnastycznej gimnazjum w programie artystycznym wystąpili uczniowie Szkoły Muzycznej I stopnia w Kańczudze, Orkiestra Dęta OSP w Łopuszce Wielkiej, Big Band „Young Falcons Band”, Zespół Pieśni i Tańca „Sieteszanie” i grupa tańca ludowego.

   Dla Wioli udało się zebrać 11 540 zł. Organizatorzy dziękują za wielkie serca!

Komentarze
Popularne
Komentowane