Pełnoprawni uczniowie

Autor: bk 03.11.2017 Nr: 44/2017
Pierwszoklasistów podczas pasowania wspierała wychowawczyni Iwona Olejarz.
Pierwszoklasistów podczas pasowania wspierała wychowawczyni Iwona Olejarz.

Ośmioro uczniów klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Węgierce w ubiegłym tygodniu stało się pełnoprawnymi członkami szkolnej społeczności. W środę, 25 października zostali oni pasowani na uczniów przez dyrektora szkoły Eugeniusza Opałkę.

Pasowanie na ucznia to bardzo ważny dzień dla każdego „pierwszaka”. Uroczystość jest symbolicznym podkreśleniem zakończenia przedszkolnego etapu edukacji i rozpoczęcia nauki w szkole. Pierwszaki są w ten sposób witane w społeczności Szkoły Podstawowej. Ich ślubowanie i pasowanie to znak, że są gotowe na kolejny etap swojej edukacji i przyjęcie na siebie obowiązków uczniów.

   W ubiegłym tygodniu uroczystość pasowania na ucznia miała miejsce w Szkole Podstawowej w Węgierce. Rozpoczęło ją przedstawienie w wykonaniu starszych uczniów, którzy przedstawili postać Marii Curie-Skłodowskiej, patronki szkoły.

   Następnie swoimi umiejętnościami recytatorskimi i wokalnymi pochwalili się uczniowie pierwszej klasy, opowiadając o sobie i swojej rozpoczynającej się przygodzie ze szkołą.

   Po występach przyszedł czas na najważniejszą część uroczystości. Najpierw pierwszoklasiści złożyli ślubowanie przed sztandarem szkoły. Później głos zabrał Eugeniusz Opałko, dyrektor szkoły w Węgierce, który życzył najmłodszym uczniom powodzenia i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy i pracy w szkolnych ławach. Dyrektor dokonał także pasowania uczniów, którzy potwierdzili swą gotowość do podjęcia szkolnych wyzwań pozostawiając w pamiątkowej księdze specjalny podpis, tradycyjnie już będący odciskiem palca.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane