Warsztaty plastyczne z Bambino

Autor: 03.11.2017 Nr: 44/2017
W zajęciach wzięli nauczyciele wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej.
W zajęciach wzięli nauczyciele wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej.

18 października w Szkole Podstawowej nr 3 w Przeworsku odbyły się warsztaty szkoleniowe pt „Inspiracje plastyczne Bambino, czyli jak zachęcić dzieci do podejmowania aktywności artystycznej”, zorganizowanych przez firmę St-Majewski.

Głównym celem warsztatów było poznanie możliwości plastycznych przy tworzeniu elementów dekoracyjnych oraz wskazanie innowacyjnych możliwości zastosowania materiałów plastycznych w pracy z dziećmi – wyjaśnia Barbara Lis, wychowawca świetlicy w Szkole Podstawowej nr 3 w Przeworsku i jednocześnie współorganizatorka akcji.

   W warsztatach udział wzięło blisko 100 nauczycieli wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej z terenu powiatu jarosławskiego i przeworskiego. Spotkanie poprowadziła Małgorzata Czuj, artysta-plastyk i nauczyciel wychowania plastycznego. Uczestniczki szkolenia zostały wyposażone we wszystkie niezbędne materiały do pracy i zasiadły do stolików, gdzie tworzyły małe dzieła sztuki pod okiem szkoleniowca. Zaprezentowane zostały wytwory sztuki dizajn, w tym biżuterii, przykłady malarstwa kredką bambino na płótnie i malarstwa witrażowego farbami plakatowymi.

Cieszę się, że tak wiele osób odpowiedziało na nasze zaproszenie i liczę, że wiele pomysłów zaczerpniętych na warsztatach, zostanie wykorzystanych w codziennej pracy w szkołach, bibliotekach i świetlicach – powiedziała na koniec dyrektor SP 3 Lidia Bułaś.

 

 

 

Komentarze
Popularne
Komentowane