Niewielka forma na scenie

Autor: md 03.11.2017 Nr: 44/2017
I Ogólnopolski Festiwal Teatrów „Drobny” rozpoczął spektakl „Dwie kosy Żywotnego Mariana” Jerzego Kałdusia z Teatru Jednego Aktora w Lublinie.
I Ogólnopolski Festiwal Teatrów „Drobny” rozpoczął spektakl „Dwie kosy Żywotnego Mariana” Jerzego Kałdusia z Teatru Jednego Aktora w Lublinie.

Ogólnopolski Festiwal Teatrów „Drobny”, który odbywał się 20 i 21 października, to najnowsza inicjatywa Miejskiego Ośrodka Kultury w Jarosławiu. Jest ona kolejną odsłoną „Jarosławskich Jarmarków Teatralnych”.

I Ogólnopolski Festiwal Teatrów „Drobny”, zorganizowany przez Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu, był adresowany do amatorskich teatrów liczących nie więcej niż pięć osób w zespole i działających przy placówkach kulturalnych, oświatowo-wychowawczych i stowarzyszeniach na terenie całego kraju.

   Inauguracji imprezy teatralnej dokonali: Paweł Sroka – instruktor ds. teatru MOK oraz Elżbieta Śliwińska – dyrektor MOK.

   Miłośnicy teatru mogli zobaczyć takie spektakle jak: „Dwie kosy Żywotnego Mariana” w wykonaniu Jerzego Kałdusia z Teatru Jednego Aktora w Lublina, „Klosz-art czyli pochwała muchy” w wykonaniu Teatru Starego Zielona Mrówka w Lublinie, „Wojenka”, który zaprezentował Teatr Wyjście ze Stalowej Woli, „Słodka” w wykonaniu Marty Pohlebny z Teatru Jednego Aktora z Zielonej Góry, „Bal w operze” w wykonaniu Teatru Młode Dzielne Kuropatwy z Rzeszowa, „Tylko nie cynkowa”, który zaprezentował Teatr Jednego Aktora z Bolesławca, Lalki ciche siostry moje” w wykonaniu Marty Łaski z Teatru Jednego Aktora z Białej Podlaski, a także wysłuchać recitalu w wykonaniu grupy wokalnej pod kierownictwem Wiktora Maruta – instruktor ds. muzyki MOK.

   Oceny wystawianych spektakli dokonały: Aneta Adamska – reżyser, twórca Teatru Niezależnego Przedmieście z Rzeszowa; Marta Pochlebny – aktor i instruktor teatralny z Zielonej Góry oraz Zofia Kolasa – gł. spec. ds. edukacji i animacji kulturalnej MOK.

Komentarze
Najnowsze na Forum