O mieście i powiecie

Autor: 03.11.2017 Nr: 44/2017
Pamiątkowe wpisy autora.
Pamiątkowe wpisy autora.

18 października w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Przeworsku odbyło się spotkanie autorskie z Łukaszem Bajdą, pt. „Odkrywanie Przeworska i jego okolic”.

Łukasz Bajda jest doktorem nauk humanistycznych, historykiem i przewodnikiem beskidzkim. Interesuje się literatura i podróżami. Napisał kilkadziesiąt publikacji poświęconych historii i atrakcjom turystycznym Podkarpacia. Do ostatnich należą: „Szlachta w Bieszczadach i na Pogórzu. Czasy saskie i stanisławowskie”, „Po powiecie łańcuckim. Przewodnik”, „Po powiecie przeworskim. Przewodnik” oraz „Przeworsk. Przewodnik”. Dwóm ostatnim publikacjom zostało poświecone spotkanie z czytelnikami w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Przeworsku.

   W pierwszym przewodniku autor zachęca do zwiedzania powiatu przeworskiego wybierając poszczególnych sześć tras. Album zawiera ogólne informacje o powiecie, mieście oraz gminach, ciekawostki, biogramy, informacje praktyczne, do tego wiele fotografii. W podobny sposób, wybierając trasę główną i dwa dodatkowe odcinki, autor zachęca do zwiedzenia miasta nad Mleczką – przedstawia najciekawsze miejsca, piękne zabytki, do tego ciekawostki i informacje mało znane, bądź nigdzie dotąd niepublikowane. Przewodnik również zawiera informacje praktyczne i wykaz publikacji, które pozwolą poszerzyć wiedzę o mieście i jego zabytkach.

   Po spotkaniu czytelnicy mogli liczyć na autograf w zakupionych przewodnikach.

 

Komentarze
Popularne
Najnowsze na Forum