Jak na tropikalnej wyspie

Autor: md 03.11.2017 Nr: 44/2017
Ptaki podziwiały osoby w różnym wieku, często nawet całe rodziny.
Ptaki podziwiały osoby w różnym wieku, często nawet całe rodziny.

Kanarki, papugi oraz inne gatunki ptaków egzotycznych można było podziwiać podczas dorocznej wystawy zorganizowanej w ubiegły weekend w Miejskim Ośrodku Kultury w Jarosławiu przez Polski Związek Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych Oddział w Jarosławiu. Jak co roku wystawie towarzyszyły „ptasie mistrzostwa”.

Wśród najwyżej ocenionych ptaków w kategorii kanarek kolorowy uplasował się Jarosław Pęcak, w kategorii kanarek kształtny – Stanisław Kalemba, w kategorii egzotyka – Mariusz Dyrkacz, w kategorii papuga mała – Zbigniew Ciołek i w kategorii papuga średnia – Marek Barszczak.

   W konkursie „ptak pojedynczy” w kategorii kanarek kolorowy I, II i III miejsce wywalczył sobie J. Pęcak. W kategorii kanarek kształtny I i III miejsce zajął S. Kalemba, zaś II – Waldemar Leśny. W kategorii egzotyka na I miejscu uplasował się M. Dyrkacz, na II – Marek Matrejek, zaś na III – M. Barszczak. W kategorii papuga mała I, II i III miejsce zagarnął Z. Ciołek. W kategorii papuga średnia I i II miejsce otrzymał M. Barszczak, z kolei III – M. Matrejek.

   W konkursie „kolekcje” w kategorii kanarek kolorowy na I miejscu uplasował się J. Drzymała, na II – W. Leśny, na III – J. Pęcak. W kategorii kanarek kształtny I miejsce wywalczył sobie S. Kalemba, II – M. Dyrkacz, III – Jan Rusinek. W kategorii egzotyka I i II miejsce otrzymał – M. Matrejek, z kolei III – M. Barszczak. W kategorii papuga mała na I pozycji uplasował się Z.  Ciołek, na II i III miejsce – M. Dyrkacz. W kategorii papuga średnia I miejsce zajął M. Barszczak, II – M. Matrejek, III – M. Dyrkacz.

   Wystawa ptasich piękności cieszyła się zainteresowaniem wśród mieszkańców Jarosławia i okolic. Hodowcy chętnie opowiadali o swojej pasji, udzielali odpowiedzi na pytania zwiedzających, a także dawali porady osobom zainteresowanym hodowlą.

 

Komentarze
Popularne