Areszt za znęcanie się nad rodziną

Autor: 10.11.2017 Nr: 45/2017

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie zatrzymanemu przez przeworskich policjantów podczas interwencji domowej. 30-letni mieszkaniec gm. Przeworsk podejrzany jest o znęcanie się nad swoimi rodzicami. Przeworski sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zadecydował o tymczasowym aresztowaniu.

Przeworscy policjanci po raz kolejny zostali wezwani na interwencję do jednego z domów na terenie gm. Przeworsk, gdzie nietrzeźwy mężczyzna wszczął awanturę ze swoimi rodzicami. Podczas kłótni 30-latek wyzywał rodziców, niszczył sprzęt znajdujący się w domu oraz wymuszał od nich pieniądze na alkohol. Groził najbliższym pozbawieniem życia. Interweniujący policjanci skutecznie obezwładnili awanturnika i zakuli go w kajdanki.

Agresja mężczyzny była tak duża, że podczas interwencji znieważał on także mundurowych – informuje mł. asp. Renata Jaremko z KPP w Przeworsku. – Badanie alkomatem wykazało, że zatrzymany miał w organizmie 2,5 promila alkoholu. Po wytrzeźwieniu w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych, 30-latek usłyszał zarzuty znęcania się nad rodzicami oraz znieważenia funkcjonariuszy.

   Ustalono, że sprawca od kilku miesięcy dopuszczał się fizycznej i psychicznej przemocy wobec najbliższych. Trzydziestolatek został doprowadzony do prokuratury, a następnie sądu, gdzie zapadła decyzja o jego tymczasowym aresztowaniu. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet 5 lat więzienia.

Komentarze
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum