Najpiękniejsze ogrody i balkony

Autor: 10.11.2017 Nr: 45/2017
Uroczystość rozstrzygnięcia konkursu.
Uroczystość rozstrzygnięcia konkursu.
Fot. um

Konkurs na najładniejszy ogród i balkon w Przeworsku rozstrzygnięty. Uroczyste podsumowanie i ogłoszenie wyników konkursu odbyło się 19 października w ratuszu.

To już 14 edycja konkursu, w którym miejskie ogrody i balkony oceniane są pod względem estetyki roślinnej i architektonicznej, pracochłonności oraz różnorodności w doborze gatunkowym. Tegoroczna edycja wzbogaciła się o nową kategorię – ogród dla miłośników roślin i ogród kolekcjonerski. Wszystkie zgłoszone ogrody oceniała komisja konkursowa w czerwcu i lipcu i wyłoniła zwycięzców.

   W kat. ogród przy domu jednorodzinnym I m-ce zajęła Agnieszka Łobaczewska-Miara, II m-ce Lidia i Jerzy Bułaś, a III m-ce Agata Sroka. Wyróżnienia otrzymali: Agnieszka i Sławomir Lechowie, Zofia Piątek, Maria Górska, Andrzej Hudecki, Alina i Marek Tańscy oraz Jadwiga i Ryszard Solarczykowie.

   W kat. ogródek działkowy I m-ce zdobyli Bogusława i Jerzy Ferencowie, II m-ce Janina i Andrzej Zającowie oraz III m-ce Halina i Eugeniusz Kiełbowie.

   W kategorii ogród dla miłośników roślin i ogród kolekcjonerski: I nagroda otrzymali Stanisław i Danuta Noskowie, którzy swój ogród tworzą od 12 lat. S. Nosek jest znanym w Polsce kolekcjonerem, posiadającym ogromne ilości odmian roślin, w tym kolekcję irysów, liliowców, funkii i wiele własnych odmian. W tejże kategorii II nagrodę zdobyła Maria Depciuch, a III ex aequo – Wspólnota Mieszkaniowa z ul. Konopnickiej 19 – Helena Konecka, Zofia Piątkowska, Gustaw Mróz, Tadeusz Kisiel oraz Spółdzielnia Mieszkaniowa z ul. Konopnickiej 19 – Stanisława Morlak, Marta Kochan, Iwona Magoń i Jan Frączek. Wyróżnienie otrzymał Jerzy Różyński.

   W kat. balkon, taras lub okno, I m-ce zajęła Renata Mroszczyk, II m-ce Janina Wojtaszek, a III m-ce Agnieszka i Paweł Obłoza oraz Katarzyna i Dariusz Łapa.

Nagrodę specjalną od sponsora Intermarche za „walory ogrodu, niezwykły klimat odchodzącej w niepamięć architektury wiejskiej i tysiące kwiatów” otrzymał Jan Siwak z ul. Polnej.

   Laureaci otrzymali nagrody finansowe od Burmistrza Miasta Przeworska, natomiast pozostali uczestnicy odebrali pamiątkowe dyplomy i upominki ufundowane przez sponsora Bricomarche. Podczas uroczystości wystąpiły przedszkolaki z grupy „Pajace” z Przedszkola Miejskiego nr 2 oraz uczniów szkoły muzycznej.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum