Okazał wizę małego dziecka

Autor: md 10.11.2017 Nr: 45/2017
Okazał wizę małego dziecka
Fot. BiOSG

We wtorek, 31 października na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Korczowej 19-letni obywatel Turcji okazał fałszywą wizę, wydaną dla kilkuletniego dziecka – obywatela Arabii Saudyjskiej.

We wtorek, 31 października na przejściu granicznym w Korczowej na wjazd do Polski stawił się 19-letni obywatel Turcji. W trakcie kontroli paszportowej młody mężczyzna okazał funkcjonariuszom paszport z francuską wizą Schengen. W trakcie sprawdzania dokumentów funkcjonariusze ustalili, że wiza jest fałszywa. W konsekwencji szczegółowych ustaleń okazało się także, że nalepka wizowa była wydana dla kilkuletniego dziecka – obywatela Arabii Saudyjskiej. Dodatkowo w paszporcie podróżnego ujawniono jeszcze 6 podrobionych stempli francuskiej i austriackiej kontroli granicznej.

   Obywatel Turcji przyznał się, że sfałszował dokumenty, aby wjechać do państw Unii Europejskiej i liczył, że na granicy fałszerstwa nie zostaną odkryte.

   Mężczyzna poddał się dobrowolnie karze 1 roku pozbawienia wolności z warunkowym jej zawieszeniem na okres 2 lat. Otrzymał także decyzję o odmowie wjazdu do Polski i wrócił na Ukrainę.

 

Komentarze
Najnowsze na Forum