Może zabraknąć wody

Autor: ek 10.11.2017 Nr: 45/2017
Może zabraknąć wody

Od poniedziałku, 6 listopada do środy, 15 listopada potrwa dezynfekcja i płukanie sieci wodociągowej na terenie miasta Jarosławia oraz miejscowości przyległych korzystających z wody miejskiej. W związku tym mogą wystąpić chwilowe zakłócenia w dostawie wody.

Przez kilkanaście dni mieszkańcy Jarosławia i okolic korzystający z wody miejskiej muszą się liczyć z chwilowymi przerwami w dostępie do bieżącej wody. Zjawisko to spowodowane jest rozpoczętą w poniedziałek dezynfekcją i płukaniem sieci wodociągowej. Przez pierwsze pięć dni zakres prowadzonych prac polegać będzie na stopniowym zwiększaniu zawartości chloru w wodzie, maksymalnie do 1,9 mg/l.

– Od sześciu lat w środkiem dezynfekującym  jest chlor gazowy. Zwiększona dawka chloru stosowana będzie przez okres pięciu dni tj. do piątku, 10 listopada. Zaś od soboty, 11 listopada ilość chloru w wodzie zostanie zmniejszona do 0,3 mg/l – informuje Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Jarosławiu.

Nadmiar chloru z wody można usunąć przez jej odstanie lub przegotowanie.

   We wtorek, 7 listopada od godziny 23:00 do godz. 5:00 dnia następnego odbędzie się płukanie magistrali zachodniej. W tym czasie mogą wystąpić chwilowe zakłócenia w dostawie wody dla odbiorców z zachodniej części miasta (ul. Pruchnicka, Widna Góra, Kidałowice, Przemysłowa, Pawłosiowska, Pawłosiów, Szczytniańska, Lotników, Grodziszczańska, Os. Witosa, Os. Armii Krajowej, Os. Piłsudskiego, Os. Pułaskiego a w częściach najwyżej położonych całkowity brak wody).

   W środę, 8 listopada między godziną 7.00-15.00 przeprowadzone zostanie czyszczenie i dezynfekcja zbiornika Widna Góra. W tym czasie odbiorcy z wyżej wymienionych ulic i osiedli będą mieli obniżone ciśnienie wody. Napełnienie zbiornika Widna Góra nastąpi między godziną 22.00 a 6.00 rano.

   W czwartek, 9 listopada między 7.00 a 15.00 chwilowe braki wody lub obniżenie ciśnienia odczuwać będą mieszkańcy centrum miasta. Od godziny 15:00 do 20:00 płukanie sieci nastąpi w dzielnicach podmiejskich: Dolnoleżajsk, Stawki oraz Łazy Kostkowskie. Natomiast dnia następnego z utrudnieniami muszą się liczyć mieszkańcy Muniny.

    W dniach 13-15 listopada w godzinach 7.00-15.00 odbędzie się kontrola końcówek sieci a w razie konieczności dopłukiwanie (poniedziałek – centrum miasta, wtorek – tereny podmiejskie).  Pobór prób wody z końcówek sieci i zakończenie płukania powinno nastąpić w środę 15 listopada.

Komentarze
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum