Kłopoty po przerwie

Autor: ts 10.11.2017 Nr: 45/2017

PIŁKA RĘCZNA – I LIGA KOBIET: Jarosławianki przegrały w Lublinie. Kłopoty naszej drużyny zaczęły się po przerwie. Wtedy JKS w ciągu kilku minut stracił serię bramek i mimo prób już się nie podniósł. AZS wygrał 27-21.

AZS UMCS LUBLIN - JKS JAROSŁAW 27-21 (11-13)

AZS UMCS: Nóżka, Gruszecka – Zarzycka 6, Blaszka 2, Raczyńska 2, Pękalska 1, Prażmo, Madejczyk, Markowicz 5, Kosiorek, Jarosz 1, Ziętek, Szyszkowska 8, Nazar, Lasek 2, Mańko.
JKS: Kulpa, Huk, Lampara - Turkalo 12, Nasiłowska 3, Strzębała 1, Łobaziewicz 1, Puchalska 4, Sestakova, Jastrzębska, Bajzova, Lasek, Ryshko, Wojtaszek, Kozdrowicz.
Sędziowali: W. Kuliński (Płock) i S. Patyk (Warszawa). Kary: 12 i 12 minut. Widzów: 150.

Trudno nie czuć sportowej złości po takim meczu. Przez praktycznie całą pierwszą połowę jarosławianki były na prowadzeniu. Szybko odpowiadały na gole AZS-u nawet gdy ten doprowadzał do remisu. Na długą przerwę zeszły z dwubramkowym zapasem a mogły z jeszcze większym. - Powinniśmy bardziej odskoczyć były ku temu okazje - mówił trener Vit Teleky.  JKS w 27 minucie prowadził 13-9 jednak w końcówce tej części pojedynku  pozwoli  rywalkom trochę zniwelować straty. Gole zdobywała głównie Natalya Turkalo, na co solidarnie pracował cały zespół. W bramce świetnie spisywała się Dagmara Kulpa, nie było powodów do niepokoju. Na początku drugiej polowy nasze dziewczyny trzymały się jeszcze dzielnie. W 39 minucie wygrywały 17-16, znakomitymi interwencjami przy rzutach karnych popisywała się Małgorzata Huk, niestety  potem jarosławska drużyna się pogubiła. Można powiedzieć, że szanse na zwycięstwo piłkarki JKS-u zaprzepaściły zaledwie w ciągu 5 minut, bo w tak krótkim czasie lublinianki zrobiły przewagę, której jak się potem okazało „czarno-niebiskie” nie potrafiły już zniwelować. Szkoda, trzeba poprawić się w następnym meczu.

POZOSTAŁE WYNIKI: Wesoła Warszawa - AZS AWF Warszawa 25:28 (11:13); Varsovia - SPR Olkusz 33:37 (17:22); MTS Żory - Otmęt  Krapkowice 26:22 (13:10); Olimpia Beskid Nowy Sącz -  Sośnica Gliwice 21-29 (9-13)