STOP przemocy wobec najmłodszych

Autor: md 19.11.2017 Nr: 46/2017
W organizację przedsięwzięcia polegającego na zamanifestowaniu niezgody na krzywdzenie osób niepełnoletnich zaangażowały się wszystkie przeworskie instytucje włączone w procedurę Niebieskiej Karty.
W organizację przedsięwzięcia polegającego na zamanifestowaniu niezgody na krzywdzenie osób niepełnoletnich zaangażowały się wszystkie przeworskie instytucje włączone w procedurę Niebieskiej Karty.

W poniedziałek, 6 listopada ulicami Przeworska przeszedł marsz, któremu przyświecało hasło „Nie dla przemocy wobec dzieci i młodzieży”. Celem akcji było m.in. zwrócenie uwagi na potrzebę budowania świata bez agresji.

Akcja została zorganizowana w ramach ogólnoświatowej kampanii „19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży”.

   Pomarańczowy korowód wyruszył spod Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Przeworsku i podążył w stronę przeworskiego Rynku. Po drodze do manifestujących dołączyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Hugona Kołłątaja w Przeworsku, Szkoły Podstawowej nr 3 im. Józefa Piłsudskiego w Przeworsku, Gimnazjum nr 1 im. kardynała Stefana Wyszyńskiego w Przeworsku, przedszkolaki oraz przedstawiciele służb mundurowych i instytucji – w sumie blisko 2 tys. osób.

   W okolicznościowym przemówieniu Wojciech Superson – zastępca burmistrza miasta Przeworska podkreślił, że przemoc i agresja to wielki problem, którego nie można lekceważyć i należy z nią bezwzględnie walczyć.

   Symbolem akcji były pomarańczowe wstążki oraz balony, które dzieci wypuściły w niebo na przeworskim rynku. Na znak pokoju i sprzeciwu wobec przemocy z okna ratusza wypuszczone zostały również gołębie.

   Przemarsz zakończył się w Miejskim Ośrodku Kultury w Przeworsku, gdzie odbyło się m.in. rozstrzygnięcie konkursu artystycznego prac dotyczących tematyki przemocy. Na zakończenie uczniowie SP nr 1 zaprezentowali humorystyczne przedstawienie teatralne pt. „Jaś i Małgosia”.

   Organizatorem marszu „nie dla przemocy wobec dzieci i młodzieży” był Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w Przeworsku.

Komentarze
Popularne
Najnowsze na Forum