Spotkanie z młodym poetą

Autor: ek 19.11.2017 Nr: 46/2017
12-letni Aleksander od najmłodszych lat interesuje się poezją, jego dzieła powstają również podczas lekcji języka polskiego.
12-letni Aleksander od najmłodszych lat interesuje się poezją, jego dzieła powstają również podczas lekcji języka polskiego.
Fot. MBP

W czwartek, 9 listopada w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Przeworsku odbył się wieczorek poetycki dwunastoletniego poety – Aleksandra Zarębińskiego.

„Wszystko zaczęło się od biblioteki…” – tak bowiem zatytułowane było spotkanie autorskie, jakie miało miejsce w czwartkowe popołudnie w przeworskiej bibliotece. Wydarzenie poświęcone było twórczości młodego poety, jakim jest Aleksander Zarębiński, uczeń przemyskiej podstawówki, syn muzyków Małgorzaty i Ireneusza Zarębińskich. Miejsce spotkania zostało wybrane nieprzypadkowo. To tutaj, Aleksander będąc jeszcze małym chłopcem, rozpoczął swoją przygodę z czytaniem. Niejednokrotnie wraz z rodzicami pokonywał wiele kilometrów, by w tym właśnie miejscu wypożyczyć kolejną książkę.

– Zauważyłem małego chłopca snującego się pomiędzy regałami, którego nie interesowały nowe błyszczące książeczki, tylko nieco starsze zniszczone od użytkowania pozycje – wspomina Henryk Prochowski, dyrektor MBP w Przeworsku. 

   W pierwszej części spotkania swoją twórczość zaprezentował sam autor, zaś w drugiej poezję recytowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Przeworsku – Martyna Konieczny i Michał Krupa oraz laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego Nikola Pieniążek, uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 w Przeworsku. Spotkanie miało charakter humorystyczny, jak i patriotyczny. Jego uczestnicy wysłuchali najnowszego utworu pt. „List do Marii” oraz „Moja Ojczyzna”, który został doceniony przez pracowników Muzeum Powstania Warszawskiego i włączony do jego archiwalnych zbiorów. Wszystkim recytacjom towarzyszyła wyjątkowa, przygotowana specjalnie na tę okazję oprawa muzyczna. Zwieńczeniem spotkania była rozmowa, podczas której młody artysta chętnie odpowiadał na pytania zadawane przez licznie przybyłą publiczność.

W dniu 9 listopada byliśmy świadkami wydarzenia, które rozpoczęło cykl spotkań z naszymi młodymi i zdolnymi czytelnikami. Spotkanie z wierszami odbyło się dzięki zaangażowaniu wielu osób. W przyszłości chcielibyśmy kontynuować tę inicjatywę – dodaje H. Prochowski.

Komentarze
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum