Konkurs rozstrzygnięty

Autor: ek 24.11.2017 Nr: 47/2017
Rozstrzygnięcie konkursu „Dary Pani Jesieni w literaturze dziecięcej” odbyło się w sobotę, 18 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Przeworsku.
Rozstrzygnięcie konkursu „Dary Pani Jesieni w literaturze dziecięcej” odbyło się w sobotę, 18 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Przeworsku.

„Dary Pani Jesieni w literaturze dziecięcej” to tytuł III edycji konkursu literacko-plastycznego zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 3 w Przeworsku oraz Miejską Bibliotekę Publiczną.

Na konkurs wpłynęło 95 prac indywidualnych i grupowych  w dwóch kategoriach wiekowych. W kategorii 0-I wpłynęło 43 prace, natomiast w kategorii II-III 52 prace.

   15 listopada komisja konkursowa wyłoniła laureatów konkursu. Zaś wręczenie nagród finalistom odbyło się w sobotę, 18 listopada w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Przeworsku. I tak w I kategorii uczniów szkół podstawowych klas 0 – I pierwsze miejsce zajęła Dominika Morzywałek, uczennica kl. I Szkoły Podstawowej Nr 2 w Przeworsku. Tuż za nią znalazł się Paweł Sławiński, uczeń kl. I Szkoły Podstawowej Nr 3 w Przeworsku. Zaś na trzecim miejscu uplasowała się Lena Boratyn, uczennica kl. I Szkoły Podstawowej Nr 1 w Przeworsku. Wyróżnienia otrzymali: Kornelia Misiąg, Patrycja Uksik, Oliwia Socha oraz  Antoni Cwynar.

   W II kategorii uczniów szkół podstawowych klas II – III pierwsze miejsce zdobył Bartłomiej Socha, uczeń kl. III Szkoły Podstawowej Nr 3 w Przeworsku. Drugie miejsce zajęła Iza Botwina, uczennica kl. III Szkoły Podstawowej Nr 2 w Przeworsku. Natomiast trzecie miejsce przypadło Nikodemowi Kowalowi, uczniowi kl. II Szkoły Podstawowej Nr 2 w Przeworsku. Wyróżnienia otrzymały: Malwina Mazur, Milena Pelc, Kinga Zamorska oraz Martyna Kot.

   Nagrodę Specjalną Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 3 w Przeworsku otrzymał Michał Przeszłowski, uczeń kl. I Szkoły Podstawowej Nr 1 w Przeworsku. Nagrodę Specjalną Dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Przeworsku odebrał Ignacy Szpunar, uczeń kl. III Szkoły Podstawowej Nr 2 w Przeworsku. Nagrodę Specjalną Gazety Jarosławskiej w kategorii klas 0-I zdobyła Weronika Prochowska oraz Maria Powroźnik, uczennice kl. I Szkoły Podstawowej Nr 1 w Przeworsku. Zaś Nagrodę Specjalną Gazety Jarosławskiej w kategorii klas II-III wywalczyła Ada Pinowska, uczennica kl. III Szkoły Podstawowej Nr 2 w Przeworsku.

   Nagrody dla dzieci zostały ufundowane przez Burmistrza Miasta Przeworska, Miejską Bibliotekę Publiczną w Przeworsku, Szkołę Podstawową nr 3 w Przeworsku, Gazetę Jarosławską oraz innych sponsorów.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum