Miłość na medal

Autor: md 24.11.2017 Nr: 47/2017
4 pary małżeńskie odebrały medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.
4 pary małżeńskie odebrały medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.
Fot. org.

W niedzielę, 19 listopada w niezwykle uroczystej oprawie cztery pary małżeńskie z Łopuszki Wielkiej świętowały jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego.

Małżonkowie oraz zaproszeni goście zebrali się w sali Domu Kultury w Łopuszce Wielkiej, gdzie nastąpiła chwila dekoracji medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, nadanymi przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Aktu dekoracji dokonał Jacek Sołek – burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga. Złożył on parom gratulacje za przeżycie tak pięknej i długiej wspólnej drogi życia, będącej wzorem dla młodych pokoleń i życzył im jeszcze długich, pogodnych lat życia, w jak najlepszym zdrowiu i zadowoleniu, a także zrealizowania wszystkich zamierzeń. Do życzeń dołączyli: Alicja Głowacz – kierownik USC oraz Józef Bochnak – sołtys Wsi Łopuszka Wielka.

   Podniosłą chwilę uczczono symboliczną lampką szampana i odśpiewano gromkie „Sto lat!” Po oficjalnej części uroczystości wszyscy zebrani zostali zaproszeni na poczęstunek. Nie zabrakło również programu artystycznego w wykonaniu dzieci i młodzieży z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego z Łopuszki Wielkiej.

   Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej odznaczył medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie: Irenę i Zbigniewa Kozłowskich, Reginę i Tadeusza Rzepa, Marię i Tadeusza Lewandowskich oraz Aleksandrę i Aleksandra Mołoniów.

 

Komentarze
Popularne