Mistrzyni haiku

Autor: md 24.11.2017 Nr: 47/2017
Anna Marta Bryszewska zaprezentowała swoje haiku.
Anna Marta Bryszewska zaprezentowała swoje haiku.

Anna Marta Bryszewska zaprezentowała publiczności zgromadzonej we wtorek, 14 listopada w księgarnio-galerii Miejskiego Ośrodka Kultury w Jarosławiu swoje wiersze, aforyzmy, limeryki i – mające korzenie w poezji japońskiej – haiku.

Anna Marta Bryszewska gościła w Jarosławskim Kuferku Artystycznym w ramach cyklu spotkań z ciekawymi ludźmi. Choć z zawodu jest lekarzem stomatologiem, pisze wiersze, aforyzmy, limeryki i haiku, czyli krótkie utwory poetyckie tradycyjnie składające się z zaledwie 17 sylab.

   Swój talent poetycki odkryła w 1994 roku. Dwa lata później zdobyła Laur Impresji podczas organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu Jesiennych Impresji Artystycznych. W tym samym roku zadebiutowała ma łamach Gazety Codziennej „Nowiny”, gdzie publikowała swoje haiku. W 2010 roku wywalczyła sobie I miejsce w Regionalnym Konkursie Recytatorskim i Poetyckim im. Jerzego Hordyńskiego w Jarosławiu.

   Poetka, oprócz swojej twórczości, zaprezentowała słuchaczom zgromadzonym w księgarnio-galerii Miejskiego Ośrodka Kultury w Jarosławiu własny przepis na wiersze.

Bierzemy chwilę za skrzydełka, wkładamy w formalinę słów i albo trwa lekka i powabna, albo nie. Trudno powiedzieć czy się uda, ale próbować warto – zachęcała poetka, przekonując, że swoją przygodę z poezją najlepiej zacząć od tworzenia krótkich form.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane