„Laury Impresji” rozdane!

Autor: md 24.11.2017 Nr: 47/2017
Laureaci Turnieju Poetyckiego „O Laur Impresji”.
Laureaci Turnieju Poetyckiego „O Laur Impresji”.

Za nami wręczenie nagród laureatom Turnieju Poetyckiego „O Laur Impresji”. Wydarzenie, które miało miejsce w poniedziałek, 13 listopada w sali widowiskowo-kinowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Jarosławiu, uświetnił koncert zespołu Double G.

W tegorocznej edycji Turnieju Poetyckiego „O Laur Impresji” wzięło udział 32 uczestników, z których komisja konkursowa w składzie: Anna Gajda – poetka, Elżbieta Kuchta – pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jarosławiu, Zofia Kolasa – główny specjalista MOK oraz Wiktor Marut – główny instruktor muzyczny MOK, przyznała „Laury” oraz nagrody i wyróżnienia.

   „Laury Impresji” trafiły do: Adriana Kruby z ZSBiO w Jarosławiu (kat. recytacja), Daniela Cicirko z ZSSCHiO w Jarosławiu (kat. poezja śpiewana) oraz Elżbiety Chrzanowskiej z ZSBiO w Jarosławiu („Laur” publiczności). Nagrodę specjalną za najlepszą interpretację utworu Bolesława Leśmiana otrzymała Aleksandra Szot z ILO w Jarosławiu.

   W kategorii recytacja I nagrodę wywalczyła sobie Katarzyna Wygnaniec (ZSLiT w Jarosławiu), II – ex aequo Kinga Wańkowicz i Marcelina Wilczek (ZSDGiL w Jarosławiu), III – ex aequo Aleksandra Szot (I LO w Jarosławiu) i Patrycja Wasieczko (ZSDGiL w Jarosławiu). W kategorii twórczość własna komisja konkursowa nie przyznała I, II ani III miejsca. Z kolei w kategorii poezja śpiewana na I miejscu uplasowała się Klaudia Bochno (ZSBiO w Jarosławiu), na II – Klaudia Olejarz (ZSDGiL w Jarosławiu) i na III – Kinga Parzyszek (ZSSCHiO w Jarosławiu). Oprócz tego przyznanych zostało osiem wyróżnień.

   Finałowe spotkanie uświetnił występ zespołu Double G z Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Uniwersytetu Rzeszowskiego w składzie: Gaba Pięta (wokal), Gaba Siemion (wokal), Bartłomiej Tyburowski (piano), Przemek Kuta (perkusja) oraz Michał Kołodziej (bas).

Komentarze
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum