Powstaje ogród rekreacyjno-edukacyjny

Autor: md 24.11.2017 Nr: 47/2017 1
W prace nad ogrodem rekreacyjno-edukacyjnym zaangażowało się ponad 50 osób.
W prace nad ogrodem rekreacyjno-edukacyjnym zaangażowało się ponad 50 osób.
Fot. org.

Przy Szkole Podstawowej im. św. Jana Kantego w Łopuszce Wielkiej powstaje ogród rekreacyjno-edukacyjny. Już na wiosnę w tym miejscu będą organizowane lekcje, uroczystości oraz imprezy integracyjne.

Projekt „Szkolny ogród uczy i integruje” w ramach programu „Działaj Lokalnie” to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowane przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Fundację Fundusz Lokalny w Leżajsku.

   Jego głównym zadaniem jest stworzenie ogrodu rekreacyjno-edukacyjnego, w którym dzieci będą mogły bawić się i uczyć. Zagospodarowany teren ma być również miejscem pikników rodzinnych, ognisk oraz niektórych uroczystości szkolnych.

   W ogrodzie znajduje się między innymi „zielona klasa” – miejsce z ławkami i tablicą, gdzie w ciepłe dni będą mogły odbywać się lekcje. Ponadto powstały miejsca do gry w szachy i warcaby oraz klasy, jak również zegar słoneczny. Przygotowane zostało także stanowisko do uprawy ziół. Jest duża szansa, że z uroków tego miejsca najmłodsi mieszkańcy Łopuszki Wielkiej będą mogli korzystać już na wiosnę.

   Dyrektor Szkoły Podstawowej im. św. Jana Kantego w Łopuszce Wielkiej, a zarazem koordynator projektu podkreśla, że ogród powstaje dzięki zaangażowaniu i ciężkiej pracy rodziców.

To wielka radość, że tylu spośród naszych rodziców potraktowało ten ogród niemal jak swój własny i że cieszą się z tego, co wspólnie tworzymy. Takie miejsce było nam bardzo potrzebne. Obecnie nawet przedszkolaki nie mają placu zabaw – mówi Lucyna Zięba.

   Projekt zakończy się w grudniu, ale prace nad zagospodarowaniem terenu będą kontynuowane na wiosnę.

 

Komentarze
Popularne