Jabłko zamiast papierosa

Autor: md 24.11.2017 Nr: 47/2017
Uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego skandowali hasła związane z negatywnymi skutkami palenia papierosów.
Uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego skandowali hasła związane z negatywnymi skutkami palenia papierosów.

Co roku w trzeci czwartek listopada na całym świecie obchodzony jest Dzień Rzucania Palenia. Z tej okazji już po raz dziewiąty w Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących im. Króla Kazimierza Wielkiego w Jarosławiu została zorganizowana akcja pod hasłem „Zamiast papierosa, zjedz jabłko!”. Miała ona na celu uświadomienie młodzieży negatywnych skutków tytoniowego nałogu.

Akcja profilaktyczna rozpoczęła się happeningiem na ul. Paderewskiego, gdzie uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jarosławiu, z tabliczkami propagującymi zdrowy tryb życia, skandowali hasła związane z negatywnymi skutkami palenia papierosów, namawiając swoich rówieśników do pozbycia się szkodliwego nałogu i zastąpienia używek zdrowymi przekąskami.

   „Zamiast papierosa, zjedz jabłko!” – tym okrzykiem, motywującym do walki z nałogiem, uczniów Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących im. Króla Kazimierza Wielkiego w Jarosławiu przywitali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 im. Wojska Polskiego w Jarosławiu wraz z wychowawczynią Wiesławą Grabarz. Maluszki prezentując zgubne skutki palenia papierosów, przypominały starszym koleżankom i kolegom o tym, dlaczego warto rozstać się z nałogiem. Dzieci rozdały młodzieży jabłka, ulotki edukacyjne oraz naklejki w kształcie jabłek z napisem „Nie palę!”.

   Uczniowie wzięli także udział w happeningu na ul. Poniatowskiego, obok bramy szkolnej i niewielkiego sklepiku. Skandowali w tym miejscu hasła podobne do tych, które chwilę wcześniej wybrzmiewały na ul. Paderewskiego.

   Inicjatorem akcji „Zamiast papierosa, zjedz jabłko!” była Aneta Socha – pedagog ZSBiO, zaś współorganizatorami: Magdalena Misztal, Anna Nosal, Dorota Przytocka, Kinga Stój, Justyna Żelak, Irena Segełyn – higienistka szkolna oraz samorząd uczniowski. Do działań włączyli się również pracownicy CKZiU: Małgorzata Latocha, Grzegorz Socha oraz Marcin Sroka.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum