Artystyczne spotkanie ojca z synem

Autor: md 24.11.2017 Nr: 47/2017
Marek Wiatr jest śpiewakiem operowym. Jego kariera muzyczna splata się od lat z twórczością malarską. Jego syn, Tomasz Wiatr z zawodu jest lekarzem urologiem, zaś jego największą pasją jest rysunek.
Marek Wiatr jest śpiewakiem operowym. Jego kariera muzyczna splata się od lat z twórczością malarską. Jego syn, Tomasz Wiatr z zawodu jest lekarzem urologiem, zaś jego największą pasją jest rysunek.

Marek Wiatr jest śpiewakiem operowym, Tomasz Wiatr lekarzem. Łączą ich nie tylko więzy rodzinne, ale i wspólna pasja. Ojciec jest malarzem i grafikiem, zaś syn rysownikiem. Ich dorobek artystyczny eksponowany jest aktualnie w Galerii „Rynek 6” w Jarosławiu.

Medycyna i sztuka od pokoleń związana była z rodziną Wiatrów. Dziadek i ojciec Marka Wiatra byli lekarzami, ale otaczali się artystami. W domu rodzinnym bywali m.in. Leon Wyczółkowski, Emil Zegadłowicz, Wanda Siemaszkowa, córka Marii Konopnickiej – Zofia Mickiewiczowa i córka Wojciecha Kossaka – Magdalena Samozwaniec. Do dziś dom rodziny Wiatrów odwiedzają najwybitniejsi przedstawiciele życia kulturalnego. Atmosfera, w jakiej dorastał M. Wiatr, zachęciła go do poświęcenia się sztuce. Długo wahał się czy zająć się malarstwem czy muzyką. Udało mu się jednak pogodzić obie dziedziny. Ukończył studia muzyczne i jest śpiewakiem operowym. W wolnych chwilach oddaje się malarstwu. Szczególnie bliski jego sercu jest polski pejzaż. Swoje prace wystawiał już na ponad 30 wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą.

   Tomasz Wiatr, syn M. Wiatra, ukończył studia medyczne. Jest lekarzem urologiem. Znajomość od najmłodszych lat z wieloma artystami teatru, opery i malarstwa przyczyniła się do rozwinięcia jego pasji. Przygodę z rysunkiem zaczął w 2010 roku. Koncentruje się głównie na portrecie, choć jak zdradził podczas wernisażu, ostatnio tworzy także akty. W swoim dorobku ma 15 wystaw krajowych i zagranicznych.

   Rodzinny wernisaż w Galerii „Rynek 6” w Jarosławiu został zorganizowany w piątek, 17 listopada. Na uroczyste otwarcie wystawy przybyła najbliższa rodzina artystów, ich przyjaciele i znajomi, a także stali bywalcy wernisaży w Galerii „Rynek 6”.

 

Komentarze
Popularne
Najnowsze na Forum