Malarstwo, rzeźba, rysunek i poezja

Autor: md 24.11.2017 Nr: 47/2017
Grupa autorów wystawy: Ludwika Koczut (pierwsza z lewej),Dariusz Dałomis, Henryk Cebula, Krzysztof Dziamara oraz Marek Kozak.
Grupa autorów wystawy: Ludwika Koczut (pierwsza z lewej),Dariusz Dałomis, Henryk Cebula, Krzysztof Dziamara oraz Marek Kozak.
Fot. org.

W piątkowy wieczór, 17 listopada w Galerii „Pod Aniołem” im. Stanisława Perykaszy w Tryńczy odbył się wernisaż  zbiorowej wystawy prac artystów z terenu gminy Tryńcza, połączony ze spotkaniem członków Klubu Poetów Podkarpacia „Perły”.

Autorami wystawy byli: Krzysztof Dziamara, Dariusz Dałomis, Henryk Cebula, Przemysław Cebula, Bolesław Młynarski, Marek Kozak i Ludwika Koczut.

   Oprawę muzyczną przygotowały dwie młode, utalentowane instrumentalistki: Natalia Florek (akordeon) oraz Aleksandra Szyszka (flet).

   Wydarzenie było również doskonałą okazją do wręczenia nagród uczestnikom konkursu plastycznego pn. „Wolność oczami dziecka” zorganizowanego dla uczniów ze szkół z terenu gminy Tryńcza w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Nagrody wręczyła Marzena Rydzik – dyrektor GBP w Tryńczy oraz Teofil Jakubiec – przewodniczący Komisji ds. Oświaty, Kultury i Sportu. Komisja konkursowa wyłoniła 9 laureatów w trzech kategoriach wiekowych: w kategorii kl. I i II szkoły podstawowej I miejsce zajęła Zofia Pilek z Jagiełły, II – Julia Kowal z Jagiełły, III – Martyna Krokos z Ubieszyna. W kategorii kl. III – V szkoły podstawowej na I pozycji uplasowała się Lena Bąk z Ubieszyna, na II – Sara Manowiec z Tryńczy, na III – Aleksandra Górak z Ubieszyna. W kategorii kl. VI i VII szkoły podstawowej I miejsce wywalczyła sobie Marcelina Szwacz z Gorzyc, II – Oliwia Kędziora z Gorzyc, III –Emilia Misiło z Tryńczy

Podczas wystawy mieliśmy okazję delektować się nie tylko „sztuką” w dosłownym słowa znaczeniu, ale również „sztuką słowa”, jaką jest poezja zaprezentowana przez wszystkich uczestników Klubu Poetów Podkarpacia „Perły” – zauważa M. Rydzik.

Komentarze