Świętowali ze św. Cecylią

Autor: 01.12.2017 Nr: 48/2017
Koncert orkiestry z okazji dnia patronki muzyki św. Cecylii.
Koncert orkiestry z okazji dnia patronki muzyki św. Cecylii.

19 listopada w Gaci odbyło się spotkanie z okazji święta patronki muzyki św. Cecylii. Jest to corocznie czas podsumowania działalności gackiej Orkiestry Dętej OSP w danym roku.

Świętowanie rozpoczęło nabożeństwo dziękczynne w intencji członków zespołu, zmarłych muzyków, jak również z prośbą o błogosławieństwo w dalszej działalności.

Główna uroczystość odbyła się w remizie OSP, gdzie kierownik orkiestry i jednocześnie wiceprezes OSP w Gaci Dariusz Homa powitał zaproszonych gości. W uroczystości udział wzięli m.in.: kapelan krajowy strażaków st. bryg. ks. prałat dr Jan Krynicki, członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Lucjan Kuźniar, wójt Gminy Gać i prezes ZOG ZOSP RP w Gaci Grażyna Pieniążek, wiceprezes ZOW ZOSP RP w Rzeszowie Wiesław Kubicki, dyrektor Biura poseł  na Sejm RP Anny Szchmidt- Rodziewicz Mirosław Hajnosz, radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego Tomasz Bury oraz naczelnik Wydziału Operacyjnego KW PSP w Rzeszowie bryg. Krzysztof Filip, reprezentujący Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

   Bogatą część sprawozdawczą, podsumowującą działalność orkiestry w 2017 roku przedstawił jej kierownik.

W 2017 roku orkiestra wystartowała w Wojewódzkim Przeglądzie Orkiestr Dętych OSP w Ropczycach zajmując II miejsce i po raz czternasty w historii uzyskała nominację do reprezentowania Podkarpacia w przeglądach regionalnych. Bardzo ważnym przedsięwzięciem był własny projekt dwudniowego wyjazdu do Sokala na Ukrainie w ramach wymiany kulturalnej Polska-Ukraina 2017, gdzie uczestniczyliśmy w obchodach 500-lecia parafii Sokal zapewniając m.in. oprawę muzyczną nabożeństwa

– mówił D. Homa.

   Nie zabrakło podziękowań dla członków zespołu za ich zaangażowanie i poświęcony czas, oraz sponsorom, dzięki którym muzyczna działalność może być kontynuowana.

   Zwieńczeniem uroczystości był koncert orkiestry pod batutą Stanisława Zająca, która zagrała w tym roku po raz 32, natomiast 718 w czasie swojej 28-letniej działalności.

Komentarze
Popularne
Komentowane