Edukacyjnie u diabetyków

Autor: 01.12.2017 Nr: 48/2017
Członkowie koła diabetyków obejrzeli program artystyczny w wykonaniu małych tancerzy.
Członkowie koła diabetyków obejrzeli program artystyczny w wykonaniu małych tancerzy.

W listopadzie na całym świecie obchodzony jest Dzień Walki z Cukrzycą, ustanowiony po to, by zwiększać świadomość ludzi w zakresie cukrzycy – jednej z najpowszechniejszych chorób cywilizacyjnych naszych czasów. Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Koło Powiatowe w Przeworsku zorganizowało spotkanie tematyczne 25 listopada.

Działalność Koła Diabetyków skupia się przede wszystkim na pomocy osobom chorującym na cukrzycę, seniorom, osobom niepełnosprawnym i ich rodzinom. Koło organizuje spotkania z lekarzami, dietetykami i przedstawicielami firm farmaceutycznych.

   Uroczystość z okazji Dnia Diabetyka odbyła się 25 listopada w restauracji „Gemar”. Po powitaniu zaproszonych gości prezes Janina Mroczyńska przybliżyła zebranym informacje o działalności Koła i chorobie jaką jest cukrzyca w kontekście obchodzonego 14 listopada Światowego Dnia Walki z Cukrzycą. Podziękowała osobom i instytucjom, które pomagają diabetykom w różnoraki sposób, za życzliwość, pomoc finansową i rzeczową.

Dziękuję za bezinteresowne zaangażowanie się na rzecz ludzi chorych na cukrzycę, bez waszej ofiarnej pomocy nie moglibyśmy zrealizować naszych zamierzeń – mówiła Prezes.

Z tej również okazji Zarząd Główny Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków przyznał złote i srebrne odznaczenia osobom wspierającym działalność Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków Koło Powiatowe w Przeworsku. Otrzymali je: burmistrz Przeworska Leszek Kisiel, sekretarz Urzędu Miasta Przeworska Agnieszka Zakrzewska, starosta przeworski Zbigniew Kiszka, dyrektor Szpitala Powiatowego w Przeworsku Józef Więcław, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Przeworsku Adam Zabłocki i właściciel Apteki Przeworskiej Suliman Harsan. Zaproszeni goście podziękowali pani prezes za działalność wypowiadając się w samych superlatywach i zachęcając do dalszej efektywnej pracy, by pomóc kolejnym chorym osobom.

   Wykład tematyczny „Udar i cukrzyca” zaprezentowała uczestnikom spotkania lekarz neurolog Małgorzata Szubert-Walczak ze szpitala w Przeworsku. W części artystycznej wystąpiły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Świętoniowej.

Spotkanie zakończyła zabawa taneczna.

Komentarze
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum