Zamknięta do marca

Autor: ek 01.12.2017 Nr: 48/2017
Zamknięta do marca

Od 21 listopada do 31 marca nieprzejezdna będzie droga powiatowa Ryszkowa Wola- Bobrówka-Laszki w miejscowości Bobrówka. Utrudnienia związane są z przebudową przejazdu kolejowego na trasie Munina – Hrebene.

Zamknięcie drogi związane jest z inwestycjami, jakie na bieżąco wykonuje zarządca infrastruktury kolejowej PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Niezbędne

dla zachowania przejezdności trasy oraz bezpieczeństwa prowadzenia ruchu kolejowego prace prowadzone są na linii kolejowej nr 101 Munina – Hrebene.

– Obejmują one m.in. pojedynczą wymianę  podrozjazdnic, podkładów, czy usunięcie zbędnej roślinności. Obecnie, w miejscowości Bobrówka prowadzimy także naprawę główną przejazdu kolejowo-drogowego w ciągu drogi powiatowej, która zwiększy poziom bezpieczeństwa użytkowników ruchu kolejowego i drogowego. Prace obejmują m.in. wymianę szyn, podkładów i nawierzchni kolejowej. Zapewnią one kierowcom sprawniejsze i bezpieczniejsze pokonywanie tego skrzyżowania drogi z torem – informuje Dorota Szalacha z Zespołu Prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. 

W celu wykonania powyższych prac wprowadzono zmiany w organizacji ruchu samochodowego, polegające na wyznaczeniu objazdów, które zostały uzgodnione z zarządcą drogi powiatowej.

– Objazd prowadzony jest przez miejscowość Makowisko i Ryszkową Wolę. W razie wcześniejszego zakończenia prac remontowych zamieścimy stosowną informację – informuje Janusz Obłoza, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Jarosławiu.

Komentarze
Popularne
Komentowane