Mamy już dość czekania!

Autor: md 01.12.2017 Nr: 48/2017
Od prawej: Józefa Milesi, Bronisław Meder, Józef Chorążkiewicz i Zbigniew Siuta przed kancelarią Burmistrza Miasta Jarosławia.
Od prawej: Józefa Milesi, Bronisław Meder, Józef Chorążkiewicz i Zbigniew Siuta przed kancelarią Burmistrza Miasta Jarosławia.

Na przebudowę prowadzącej do swoich domów drogi czekali wiele lat. Kiedy się wreszcie doczekali, remont został wstrzymany. Powodem przerwania prac był nieuregulowany stan prawny działki wchodzącej w skład ulicy. Od tego czasu minęły 4 lata i remontu jak nie było, tak nie ma. Mieszkańcy mają już dość czekania i żądają remontu, zanim w tym miejscu dojdzie do tragedii.

Remont ul. Elektrownianej planowo miał zakończyć się w październiku 2013 roku. Powód wstrzymania prac leżał w nieuregulowanym stanie prawnym drogi, której gmina miejska Jarosław jest zarządcą, ale nie jedynym współwłaścicielem.

   Teren wyodrębniony do zajęcia pod przyszłą budowę drogi składa się z trzech działek. Dwie, od strony ul. Pruchnickiej, mają uregulowany stan prawny i są własnością gminy miejskiej Jarosław. Trzecia działka – od lipca 2014 roku – jest współwłasnością gminy miejskiej Jarosław oraz osób fizycznych. Prowadzone kilka lat temu negocjacje z właścicielami tej nieruchomości odnośnie możliwości jej nabycia na drodze cywilno-prawnego porozumienia niestety nie przyniosły oczekiwanego wyniku.

   We wtorek, 14 listopada przedstawiciele mieszkańców ul. Elektrownianej – Józefa Milesi, Bronisław Meder i Zbigniew Siuta, a także Józef Chorążkiewicz, spotkali się z Wiesławem Pirożkiem, zastępcą burmistrza Jarosławia, aby ustalić, kiedy droga zostanie wyremontowana, gdyż – jak twierdzą mieszkańcy – jej obecny stan zagraża bezpieczeństwu pieszych i kierowców.

Na remont czekamy odkąd pamiętamy. Słyszeliśmy już wiele obietnic. Niestety dotąd nie zostały one spełnione. Co rusz nasza cierpliwość wystawiana jest na dalszą próbę – żalą się mieszkańcy ul. Elektrownianej.

   Po latach światełko w tunelu zauważają jednak władze miasta.

Rozmowy były trudne, spór toczył się od lat, ale wygląda na to, że zbliżamy się wreszcie do pozytywnego rozstrzygnięcia. Planujemy skorzystać w tej sprawie z przepisów specustawy, a środki na realizację zabezpieczyć w przyszłorocznym budżecie. Rozmowy trwają. Liczymy na to, że remont uda się nam zrealizować już w przyszłym roku – tłumaczy Wiesław Pirożek, zastępca burmistrz Jarosławia.

   W piątek, 17 listopada, podczas briefingu prasowego Waldemar Paluch, burmistrz Jarosławia zapowiedział, że w projekcie budżetu na 2018 rok zostało zabezpieczone 1,2 mln zł na remont ul. Elektrownianej. Jest to jedna z dwóch inwestycji, jaka jest planowana w przyszłym roku w Dzielnicy nr 4.

   Ustaliliśmy, że inwestycja drogowa ma dotyczyć przebudowy istniejących urządzeń podziemnych kolidujących z realizowaną inwestycją oraz budowy kanalizacji deszczowej, drogi wraz z chodnikiem i oświetlenia ulicznego.

 

Komentarze
Najnowsze na Forum