Transformacja na miarę XXI wieku

Autor: 01.12.2017 Nr: 48/2017
Wizualizacja budynku MOK i otoczenia.
Wizualizacja budynku MOK i otoczenia.

Po zakończeniu cyfryzacji kina, wprowadzeniu możliwości odtwarzania filmów w 3D, od końca października trwa kolejny etap modernizacji Miejskiego Ośrodka Kultury w Przeworsku.

Gmina Miejska Przeworsk złożyła wniosek w ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Jarosław-Przeworsk na zadania z dziedziny kultury. Projekt po przejściu wszelkich ocen uzyskał akceptację i został zatwierdzony do finansowania. 20 lipca podpisana została umowa z Marszałkiem Województwa Podkarpackiego na dofinansowanie zadania pn. „Rozwój infrastruktury kulturalnej oraz rozwój oferty kulturalnej, na terenie Gmin MOF Jarosław – Przeworsk”. Wartość całego projektu dla MOF – 9 850 854,62 zł.

   Zadanie realizowane przez Gminę Miejską Przeworsk za kwotę 1 900 000 zł obejmuje remont łazienek z przystosowaniem dla osób niepełnosprawnych, zakup platform dla osób niepełnosprawnych, wymianę oświetlenia scenicznego w sali widowiskowej, remont elewacji budynku, przebudowę otoczenia budynku, w ramach którego powstanie utwardzony teren pod scenę letnią; nastąpi wymiana nawierzchni na kostkę betonową – utworzone zostaną dodatkowe miejsca postojowe. Zakupione zostanie również wyposażenie w postaci sceny letniej wraz z nagłośnieniem i oświetleniem. Zadanie przewidziane jest do realizacji na lata 2017-2018.

   Mimo trwania prac, Miejski Ośrodek Kultury funkcjonuje jak dotąd, prowadzone są wszystkie zajęcia, odbywają się zaplanowane imprezy i działa kino. Wszelkie niedogodności związane z remontem zostaną wkrótce wynagrodzone, bo obiekt po modernizacji będzie kolejną, piękną wizytówką miasta.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum