Taneczny finał na ludowo

Autor: 01.12.2017 Nr: 48/2017
Uczestnicy projektu „Na ludową nutę”.
Uczestnicy projektu „Na ludową nutę”.
Fot. org.

Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Świętoniowej wraz ze Szkołą Podstawową w Świętoniowej zakończyły realizację projektu „Na ludową nutę”. Zadanie było realizowane przy współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca, a finał z pokazem umiejętności młodych tancerzy odbył się 12 listopada w szkole. Koordynatorem projektu była Anna Dyrda.

Finał zbiegł się w czasie z uroczystościami niepodległościowymi, dlatego była to kolejna okazja do pokazania tego, czego dzieci nauczyły się w czasie trwania projektu. Najpierw zaprezentowały program słowno-muzyczny, zaśpiewały pieśni patriotyczne, a następnie zatańczyły taniec ludowy. Wszystkie umiejętności taneczne trzydzieścioro dzieci zdobywało od marca br. pod okiem instruktorki Ireny Szlachty

Projekt miał za zadanie zachęcić dzieci do aktywności ruchowej oraz przeciwdziałać patologii społecznej poprzez pokazanie jak w inny, ciekawy sposób, można spędzać czas wolny – podkreśla Wiesław Bukowski, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły w Świętoniowej.

   Okres trwania projektu obfitował w zajęcia edukacyjne i wiele innych atrakcji przygotowanych dla jego małych beneficjentów. Wśród nich znalazły się warsztaty tańca ludowego połączone z wykładami historii tańca, strojów ludowych oraz zajęciami ruchowymi, wyjazd do Muzeum Sztuki Ludowej w Kolbuszowej połączony z lekcją muzealną na temat „Kiecki w malowanej skrzyni – dawna wiejska moda”, udział w pokazie tańca ludowego zaprezentowanego przez Studencki Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Rzeszowskiej „Połoniny”, udział w pokazach tańca oraz warsztatach przeprowadzonych przez zespół tańca „Iskierka” z Łańcuta – półfinalistów programu „Mam Talent”, wicemistrzów świata oraz mistrzów Polski. Dzieci miały okazję również obejrzeć taneczny spektakl teatralny pt. „Zefirek i Spółka w Krainie Żywiołów” w wykonaniu aktorów Teatru W RUCHU z Krakowa oraz uczestniczyć w warsztatach pt. „Teatr Tańca – jak powiedzieć bez słów?”

   Pracę dzieci docenił wójt Daniel Krawiec i wraz z prezesem Stowarzyszenia W. Bukowskim uhonorował młodych tancerzy pamiątkowymi medalami oraz dyplomami.

Po podsumowaniu projektu gości zaproszono na poczęstunek przygotowany w ramach „Szkoły Promującej Zdrowie”.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum