Kolejna dotacja na stadion

Autor: bk 01.12.2017 Nr: 48/2017
Modernizacja stadionu szkolnego przy ul. Piekarskiej ucieszy wszystkich miłośników sportu. Z obiektu korzystają zarówno szkoły, kluby sportowe, jak i mieszkancy.
Modernizacja stadionu szkolnego przy ul. Piekarskiej ucieszy wszystkich miłośników sportu. Z obiektu korzystają zarówno szkoły, kluby sportowe, jak i mieszkancy.

Ponad 1,5 mln zł dotacji z Ministerstwa Sportu i Turystyki, otrzymał Jarosław na modernizację stadionu szkolnego przy ul. Piekarskiej i stworzenie stref aktywności. To druga dotacja przyznana miastu na remont stadionu, który służyć ma wszystkim szkołom i klubom sportowym działającym na terenie miasta.

Wiceminister sportu Jarosław Stawiarski przyznał dotację na remont stadionu miejskiego w Jarosławiu. Wniosek został złożony przez władze miasta w czerwcu tego roku i zawierał także 3 mniejsze inwestycje związane z budową stref sportowych na terenie miasta – mówi Anna Schmidt-Rodziewicz, poseł na Sejm RP. – Kilka tygodni temu Burmistrz miasta poprosił mnie o wsparcie. Pomimo tego, że łączna kwota wniosków przekroczyła możliwości finansowe ministerstwa, udało się przekonać ministra do tego, że krytyczny stan stadionu wymaga natychmiastowego wsparcia i remontów – dodaje Posłanka

   O uzyskanym dofinansowaniu informował także Waldemar Paluch, burmistrz Jarosławia. W połowie listopada informacja dotycząca przyznanego dofinansowania ukazała się m.in. na jego profilu na jednym z portali społecznościowych.

   „W maju tego roku przystąpiliśmy do ministerialnego Programu Rozwoju Infrastruktury Lekkoatletycznej i Programu Rozwoju Infrastruktury Ponadlokalnej. Ponieważ inwestycja jest ogromna (pełny kosztorys opiewa na 16 mln zł.) to złożyliśmy wniosek dwuetapowo. Pierwszy wniosek na stadion lekkoatletyczny i kolejny na stadion piłkarski z murawą sztuczną. Już wcześniej informowałem Państwa, że pierwszy wniosek został doceniony i otrzymaliśmy wsparcie w wysokości 900 000 zł. Drugi wniosek pisaliśmy na stadion piłkarski z murawą sztuczną i dzisiaj otrzymałem informację o dotacji na tę część inwestycji w wysokości 1 000 000 zł. plus kolejne 600 000 zł na strefy aktywności fizycznej przy ulicach Przygrodzie, Grottgera i Legionów” – pisał Burmistrz. Podkreślając przy tym, że w ramach obydwu wniosków władze miasta planują zbudowanie bieżni (jednej o długości 400 m i krótszą 100 m), budowę skoczni do skoku w dal i trójskoku, budowę skoczni do skoku o tyczce, budowę skoczni do skoku wzwyż, budowę rzutni do pchnięcia kulą, budowę parkingów, budowę widowni, budowę ciągów pieszo-jezdnych, budowę oświetlenia terenu boiska wraz z infrastrukturą techniczną.

– Pamiętajmy, że oprócz szkół mamy na terenie miasta klub sportowy - JKS, którego zawodnicy w okresie jesienno-zimowym nie mają możliwości treningu na własnym stadionie i rodzice muszą dowozić ich do innych miejscowości. Po zbudowaniu euroboiska, miejski stadion przestanie straszyć. A wszyscy będą mogli z niego korzystać przez cały rok. To świetna wiadomość i za to wsparcie po raz kolejny bardzo dziękuję ministrowi – podkreśla A. Schmidt-Rodziewicz.

   „Projekt przebudowy stadionu obejmuje również wykonanie boiska do gry w piłkę nożną o nawierzchni ze sztucznej trawy. Przewidziane jest również boisko do siatkówki o nawierzchni syntetycznej, boisko wielofunkcyjne do piłki ręcznej i koszykówki. Ponadto projekt przewiduje wykonanie budynku klubowego z przeznaczeniem dla zawodników, sędziów, administracji oraz krytej trybuny w miejsce wcześniej istniejącej, która spłonęła w pożarze” – wyjaśnia W. Paluch, dziękując za wsparcie parlamentarzystom, którzy wsparli starania miasta o dofinansowanie.

   Burmistrz podkreśla również, że po modernizacji ze stadionu będą mogły korzystać wszystkie szkoły i kluby sportowe.

   Inwestycje objęte dofinansowaniem wykonywane mają być w latach 2018-2020. W tych latach miastu przekazywane ma być również dofinansowanie z ministerstwa.

   Uchwały dotyczace przystąpienia do realizacji inwestycji modernizacji stadionu trafiły pod obrady LVIII sesji Rady Miasta Jarosławia, która odbyła się w poniedziałek, 27 listopada (po zamknięciu aktualnego numeru GJ).

Komentarze
Popularne
Najnowsze na Forum