Spotkanie z poezją Edwarda Szylera

Autor: ek 01.12.2017 Nr: 48/2017
23 listopada odbył się wieczorek poetycki, podczas którego swój dorobek zaprezentował Edward Szyler.
23 listopada odbył się wieczorek poetycki, podczas którego swój dorobek zaprezentował Edward Szyler.

W czwartek, 23 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury w Jarosławiu odbył się wieczorek poetycki, podczas którego swoją twórczość zaprezentował jarosławianin Edward Szyler.

„Rozstanie z przeszłością” – pod takim właśnie hasłem odbyło się spotkanie poetyckie, podczas którego można było zapoznać się z bogatym dorobkiem artystycznym jednego z członków grupy poetyckiej „Anafora”. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, której towarzyszyło uczucie zadumy i refleksji. W wydarzeniu uczestniczyło wiele artystycznych dusz, dla których szczególnie bliska stała się poezja. Podczas spotkania Edward Szyler zaprezentował napisane przez siebie wiersze. Wiele utworów wykonał przy dźwiękach gitary.

   Edward Szyler urodził się w 1951 roku w jednej z okolicznych miejscowości. Po studiach powrócił w rodzinne strony i osiedlił się w Jarosławiu. Jego pasją jest poezja, a motto życiowe brzmi „Każdy w życiu ma do spełnienia jedno zadanie, rozpoznać i wypełnić swoje powołanie”.

   Grupa poetycka „Anafora” powstała w grudniu 2015 roku z inicjatywy Janiny Suchożak, instruktorki MOK. Skupia ludzi w różnym wieku, których połączyło zamiłowanie do poezji.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum