Zgodnie z planem

Autor: ts 01.12.2017 Nr: 48/2017
Zgodnie z planem

PIŁKA NOŻNA – ROZMOWA: - Nasza drużyna w której było kilku nowych zawodników potrzebowała trochę czasu, by zafunkcjonowała jak należy -  opowiada Grzegorz Bieniasz, prezes Orła Przeworsk, mistrza jesieni jarosławskiej V ligi.


 Ligę zaczęliście tak sobie, ale końcówka była już zdecydowanie pod wasze dyktando.

Grzegorz Bieniasz: Zgadza się, rundę jesienna rozpoczęliśmy od dwóch remisów. Druga część już bardzo udana, w ostatnich siedmiu kolejkach zdobyliśmy 19 punktów, co pozwoliło naszej drużynie wywindować się na pierwsze miejsce w tabeli z przewagą czterech punktów nad wiceliderem.

 

Niektóre mecze, w których byliście faworytami padały jednak remisy.

GB: Tak zaczęliśmy, potem jeszcze czterokrotnie dzieliliśmy się z przeciwnikami punktami. Najbardziej zaskakujące były remisy w meczach z MKS Kańczuga i Płomieniem Morawsko w których prowadziliśmy odpowiednio 3:1 i 2:0. Być może zbyt szybo uwierzyliśmy, że mecze już są wygrane, ale ważne że zostały wyciągnięte wnioski i w dalszej części rundy takich sytuacji już nie było. Wydaje mi się również, że nasza drużyna w której było kilku nowych zawodników potrzebowała trochę czasu aby wszystko zafunkcjonowało jak należy.

 

W zespole postawiliście na młodzież. Jak Pan ocenia postępy wychowanków klubu?

GB: Wszystko idzie zgodnie z planem. Chcemy wrócić do IV ligi, ale tak jak zapowiadaliśmy, dajemy szansę gry wychowankom i naszej zdolnej młodzieży, a postępy są widoczne gołym okiem. Edwin Struś jest drugim strzelcem zespołu, Mateusz Kowal przebojem wdarł się do pierwszej jedenastki, sporo meczów zagrał Paweł Gurak. Do podstawowego składu  mocno pukają już Marcin Piątek czy Sebastian Pikuła. W odwodzie są jeszcze Przemek Paluch i Patryk Kijanka. Warto wspomnieć, że w niektórych spotkaniach od pierwszej minuty występowało na boisku trzech młodzieżowców.

 

Który z zespołów Pana najbardziej rozczarował a który zaskoczył?

GB: Na plus na pewno należy ocenić grę Sanoczanki Święte, która przez długi czas znajdowała się na czele tabeli, natomiast niespodzianka in minus to postawa Huraganu Gniewczyna.

 

Myślicie o jakiś zmianach przed rudną wiosenną? Jakie macie plany przygotowań do najważniejszej części sezonu?

GB: Sondujemy rynek, a co z tego wyjdzie czas pokaże. Na pewno dokonamy przeglądu kadry i będziemy poszukiwać graczy do każdej formacji. Co do planu, to  jest już gotowy. Pod okiem trenera Arkadiusza Kiszki drużyna będzie trenować na obiektach MOSiR w Przeworsku, zaplanowanych jest 7 spotkań kontrolnych z zespołami IV i V ligi. Być może uda nam się zorganizować obóz przygotowawczy.

 

Komentarze
Popularne