Nowy wizerunek pruchnickiej policji

Autor: md 08.12.2017 Nr: 49/2017
Tak prezentuje się siedziba Komisariatu Policji w Pruchniku.
Tak prezentuje się siedziba Komisariatu Policji w Pruchniku.
Fot. UG Pruchnik

We wtorek, 28 listopada odbyło się oficjalne otwarcie Komisariatu Policji w Pruchniku. Zmiana struktury organizacyjnej z posterunku na komisariat niesie za sobą nie tylko nowy budynek, ale również zwiększenie obsady kadrowej oraz nowe możliwości w zakresie jakości funkcjonowania i obsługi interesantów.

Ze względu na fakt, iż pruchnicka jednostka policji obsługuje teren trzech gmin (Pruchnik, Roźwienica i Rokietnica), od dłuższego czasu trwały starania o zwiększenie liczby policjantów w celu zapewnienia odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa mieszkańców. Nie pozwalały na to jednak warunki lokalowe.

   Dzięki przychylności lokalnych władz samorządowych udało się zmodernizować i rozbudować niewykorzystany budynek po byłym ośrodku zdrowia w Pruchniku i przekazać jego część na potrzeby policji. Będzie to budynek wielofunkcyjny, oprócz jednostki policji, która zajmuje część piwnic i parter, powstanie tam ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy, dzięki czemu niepełnosprawne dzieci i młodzież posiadająca obowiązek szkolny z terenu  gminy Pruchnik nie będzie musiała dojeżdżać do Jarosławia.

   We wtorkowej uroczystości uczestniczyli m.in.: insp. dr Małgorzata Borowik – dyrektor Biura Logistyki Komendy Głównej Policji, Piotr Pilch – wicewojewoda podkarpacki , nadinsp. dr Krzysztof Pobuta – komendant Wojewódzki Policji w Krakowie, inspektor Zbigniew Sowa – p.o. komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie, Andrzej Homa – dyrektor biura senatora Mieczysława Golby, Tadeusz Chrzan – starosta jarosławski, Józef Szkoła – wicestarosta jarosławski, mł. insp. Henryk Moskwa – komendant Powiatowy Policji w Jarosławiu, przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych, wymiaru sprawiedliwości, kadra kierownicza policji Garnizonu Podkarpackiego oraz pracownicy policji.

   W trakcie uroczystości głoś zabrał m.in. Wacław Szkoła – burmistrz Pruchnika. W swoim wystąpieniu podkreślił on, jak ważne jest zapewnienie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa dla mieszkańców, a także podziękował wszystkim tym, dzięki którym wieloletnie starania w zakresie poprawy funkcjonowania pruchnickiej policji przyniosły efekt.

Komentarze
Popularne