369 kartek świątecznych

Autor: md 15.12.2017 Nr: 50/2017
Laureaci „Konkursu plastycznego na kartkę świąteczną z motywem Jarosławia”.
Laureaci „Konkursu plastycznego na kartkę świąteczną z motywem Jarosławia”.

Mieszkańcy chętnie włączyli się w inicjatywę tworzenia kartek świątecznych z motywem Jarosławia. Na III edycję konkursu wpłynęło aż 369 prac plastycznych. W środę, 6 grudnia burmistrz Waldemar Paluch wręczył laureatom dyplomy i nagrody.

Celem „Konkursu plastycznego na kartkę świąteczną z motywem Jarosławia” było wyłonienie najciekawszych projektów plastycznych o tematyce Świąt Bożego Narodzenia, które stały się podstawą do stworzenia kartek rozsyłanych do zaprzyjaźnionych samorządów, partnerów, organizacji i stowarzyszeń nie tylko w Polsce, ale i za granicą.

   Na konkurs wpłynęło łącznie 369 prac w 4 kategoriach: przedszkola – 65, szkoły podstawowe – 221, szkoły ponadgimnazjalne – 17 oraz mieszkaniec –16. Ocenili je burmistrz Waldemar Paluch i Aleksandra Toczek-Borysiuk – pracownik Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu.

   Cztery nagrodzone I miejscami projekty zostały już wydrukowane i niebawem trafią do adresatów. Ich autorzy to: Zosia Janusz (MP nr 10), Natasza Waliczek (SP nr 5), Paulina Czwałga (ZSTiO) oraz Łukasz Waszczuk (mieszkaniec). II miejsce ex aequo w kategorii przedszkola zajęli Maciej Makar (MP nr 8 Montessori) i Maria Chojna (MP nr 10), zaś III ex aequo Sara Gwóźdź (MP nr 10) i Iga Nasiewicz (MP nr 3). W kategorii szkoła podstawowa na II miejscu uplasowała się Emilia Gościak (SP nr 1), z kolei na III równorzędnie Milena Bartoszek (SP nr 4) i Julia Boryś (SP nr 4). Wyróżnienie w tej kategorii dostała Kazimierz Rusak (SP nr 5). W kategorii szkoły średnie II miejsce zdobył Karol Szawara (ZSTiO), zaś III ex aequo Natalia Kulas (Hufiec Pracy przy ZSSChiO) i Patryk Perżyło (ZSTiO). W kategorii mieszkaniec na II pozycji uplasowała się Izabela Krygowska, z kolei na III ex aequo Katarzyna Szarek i Daria Łuka.

   Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się w środę, 6 grudnia w sali narad Urzędu Miasta Jarosławia. W spotkaniu uczestniczył specjalny gość – św. Mikołaj, który pomógł wręczyć dyplomy i upominki. Dodatkowo autorzy najlepszych prac otrzymali zrealizowane kartki świąteczne własnego pomysłu.

   Nagrodzone projekty można podziwiać na wystawie eksponowanej na parterze Urzędu Miasta Jarosławia. Pozostałe prace plastyczne, które wpłynęły na konkurs, zostały wystawione w Galerii w Holu u Attavantich oraz Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Aleksandra Fredry w Jarosławiu.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum