Książki dla szkoły w Mościskach

Autor: 15.12.2017 Nr: 50/2017
Przeworszczanie wciąż mogą przynosić książki, które trafią do biblioteki w szkole polskiej na Ukrainie.
Przeworszczanie wciąż mogą przynosić książki, które trafią do biblioteki w szkole polskiej na Ukrainie.

Do 20 grudnia potrwa w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Przeworsku zbiórka książek dla biblioteki polskiej szkoły średniej w Mościskach na Ukrainie, która uległa podpaleniu latem br.

Dyrektor MBP Henryk Prochowski dowiedział się o akcji od pracowników Uniwersytetu Rzeszowskiego, który w takiej samej formie postanowił pomoc Rodakom na Ukrainie.

Jesteśmy biblioteką, a naszą rolą jest dbać o czytelnictwo, dlatego choćby w tej formie postanowiliśmy pomóc i przyłączyć się do akcji. Część książek mieliśmy z darów, sporo przynoszą też mieszkańcy Przeworska i okolic, którzy bardzo życzliwie odpowiedzieli na nasz apel. Kto zobaczył naszą zbiórkę, drugi raz pojawiał się z książką – podkreśla dyrektor MBP Henryk Prochowski.

   Do tej pory udało się zebrać ponad 500 książek. Wśród nich encyklopedie, słowniki, albumy, lektury czy bajki. Mnóstwo różnych pozycji w bardzo dobrym stanie bądź nowych, które jeszcze długo posłużą Polakom. Książki wciąż można przynosić. Każda ilość trafi do tamtejszej społeczności. Mile widziana będzie literatura młodzieżowa, beletrystyka, fantastyka, jak również poradniki i książki do nauki języka polskiego.

Komentarze
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum