Koncert gorących serc dla Nataniela

Autor: 15.12.2017 Nr: 50/2017
Zespół „Piersi” z organizatorami i rodziną Nataniela.
Zespół „Piersi” z organizatorami i rodziną Nataniela.

Kiermasz bożonarodzeniowy, kiermasz wypieków, zumba, loteria fantowa, a przede wszystkim koncerty przeworskiej Stacji P. i kultowego zespołu „Piersi” z Adamem Asanovem – to wszystko złożyło się na piątkowy koncert charytatywny dla Nataniela Pawełka z Kańczugi, walczącego z nowotworem.

„...przecież w życiu najważniejsze jest życie” – to słowa, które kiedyś wypowiedział Nataniel Pawełek dziękując wszystkim swoim darczyńcom za okazane dotąd wsparcie i datki na leczenie i rehabilitację. Nastolatek, który od ponad roku walczy ze złośliwym nowotworem kości oraz tkanki łącznej tzw. Mięsakiem Ewinga, mówił iż wierzy, że to wszystko ma jakiś sens. To dla niego, wspaniałego kolegi, przyjaciela i rówieśnika, który walczy z chorobą i czasem, w piątkowe popołudnie, 8 grudnia w hali sportowej w  Kańczudze, odbył się koncert charytatywny „Gramy dla Nataniela”. W przygotowanie koncertu zaangażowała się cała szkoła, a głównym organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Wspierające Rozwój Zespołu Szkół w Kańczudze działające przy szkole. To do tej placówki, do pierwszej klasy technikum logistycznego uczęszcza 16-letni Nataniel Pawełek. Grono pedagogiczne z dyrektor Dorotą Konieczną na czele, rodzice i uczniowie chcąc pomóc koledze skupili siły, a efektem tego był piątkowy koncert.

   Wydarzenie rozpoczął koncert uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia w Kańczudze, a po nim chętni spróbowali sił tańcząc zumbę. W międzyczasie odbywały się kiermasze i loteria fantowa. Koncert zagrała Stacja P. z Przeworska, a zaraz po niej uwielbiany przez wielu zespół „Piersi” z Adamem Asanovem, który na żywo zaśpiewał nie tylko „Bałkanicę”, ale i inne hity. Fani mogli tego wieczoru liczyć oczywiście na autograf i pamiątkowe zdjęcia z artystą. W koncercie uczestniczył tata Nataniela Zdzisław Pawełek oraz siostra chłopca Ksenia.

   W sobotę natomiast w tej samej hali odbył się turniej piłki nożnej, podczas którego wolontariusze również zbierali datki do puszek. Łącznie podczas wydarzenia udało się zebrać 14 535 zł.

Jestem wzruszony i niezmiernie wdzięczny Organizatorom, wszystkim zaangażowanym w przygotowanie wydarzenia, a nade wszystko darczyńcom za solidarność i wielkie, szczodre serca – mówi tata chłopca, Z. Pawełek.

Nataniel nie mógł uczestniczyć w koncercie, ponieważ przebywał w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie i przyjmował siedemnastą chemię. Po weekendzie powinien być w domu.

Chcemy przyspieszyć termin operacji i jak najszybciej skonsultować Nataniela w Poznaniu u lekarza wykonującego takie operacje. Ten rak nie jest prosty i robimy, co możemy. Nie wykluczamy nawet leczenia w Meksyku, które np. z powodzeniem przeszła jedna z kobiet, z którą jesteśmy w kontakcie. Syn dzielnie walczy, walczymy i my – dodaje.

   Natanielowi można pomóc poprzez wpłatę na subkonto bankowe Stowarzyszenia „EWiS” w Kańczudze: BS o/Jarosław 34 9096 0004 2004 0046 1218 0002, bądź przekazując 1% podatku, KRS 0000289747 cel szczegółowy „Dla Nataniela”. Wpłaty można również kierować na subkonto Stowarzyszenia Wspierającego Rozwój Zespołu Szkół w Kańczudze: BS Dynów o/Kańczuga nr 34 9093 1033 2005 0503 7258 0002.

Komentarze
Popularne
Komentowane