Okładki wyobraźnią malowane

Autor: 15.12.2017 Nr: 50/2017
Laureaci konkursu „Okładka mojej ulubionej książki”.
Laureaci konkursu „Okładka mojej ulubionej książki”.

Malowane, wyklejane, wycinane i...długo by jeszcze wymieniać, bo technik wykonania przez dzieci okładek ich ulubionych książek w ramach konkursu „Okładka mojej ulubionej książki” było mnóstwo. Najbardziej oryginalne prace zostały nagrodzone.

Konkurs przygotowany wspólnie przez Bibliotekę i Zespół Nauczycieli klas 0-3 Szkoły Podstawowej nr 2 w Przeworsku i Miejską Bibliotekę Publiczną w Przeworsku cieszył się sporym zainteresowaniem, wpłynęło bowiem blisko 300 prac ze szkół podstawowych Gminy Miejskiej Przeworsk i Gminy Przeworsk. Projekty okładek oceniała komisja konkursowa w składzie: Elżbieta Olszyńska, Agnieszka Rogalska-Ruchała i Grzegorz Zych. Laureaci otrzymali nagrody podczas spotkania, które odbyło się 9 grudnia w Czytelni MBP.

   W I kategorii uczniów szkół podstawowych klas 0–I: I m-ce zajęła Laura Półtorak kl. 0 SP nr 1 w Przeworsku, II m-ce Maja Szawarniak z kl. I b SP nr 2 w Przeworsku, a III m-ce Weronika Prochowska kl. I d SP nr 1 w Przeworsku. Wyróżnienia otrzymały: Lena Pieniążek kl. 0 a SP nr 2 w Przeworsku, Anna Kiełb kl. 0 z SP w Grzęsce i Daria Szulim kl. 0 a SP nr 1 w Przeworsku.

   W II kategorii uczniów szkół podstawowych klas II–III: I m-ce zajął Szymon Kukulski kl. III specjalna z SP nr 2 w Przeworsku, II m-ce Aniela Kuczek kl. III b z SP nr 2 w Przeworsku, a III m-ce Jakub Łabuz kl. III c z SP nr 2 w Przeworsku. Wyróżnienia otrzymali Wiktor Stafiej kl. III SP w Chałupkach, Hubert Górski kl. III z SP w Studzianie, Julia Darzycka kl. III e SP nr  1 w Przeworsku i Wiktoria Cwynar kl. III a SP nr 3 w Przeworsku. Specjalną Nagrodę Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 2 w Przeworsku otrzymała Dominika Sekreta kl. III e z SP nr 1 w Przeworsku. Specjalną Nagrodę Dyrektora MBP w Przeworsku zdobyła Liliana Niegosz kl. II z SP w Urzejowicach.

„Gazeta Jarosławska” która objęła konkurs patronatem medialnym ufundowała jednocześnie dwie nagrody. Otrzymali je: Martyna Zwolińska z kl. I ze Szkoły Podstawowej w Świętoniowej oraz Ignacy Szpunar z kl. III a z SP nr 2 w Przeworsku. Wszystkim laureatom gratulujemy!

 

Komentarze
Popularne
Komentowane