Jarosław w pocztówce

Autor: md 15.12.2017 Nr: 50/2017
Jarosław w pocztówce
Fot. org

W czwartek, 30 listopada w Sali Lustrzanej Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu odbył się wernisaż wystawy „Jarosław w pocztówce”.

W dzisiejszych czasach zapanowała moda na podróżowanie po całym świecie, poznawanie nowych miejsc, obyczajów oraz historii poszczególnych państw i miast. Współczesne środki transportu, oferty typu last minute powodują, że ludzie ochoczo sięgają do miejsc znanych tylko z telewizji. Smutnym jest fakt, że szukamy coraz nowych doznań nie zdając sobie sprawy ile sekretów i niezwykłych opowieści kryje nasza mała ojczyzna. Dlatego zrodził się pomysł przyjrzenia się historii naszego pięknego miasta poprzez formę pocztówki – zwracają uwagę pomysłodawcy konkursu „Jarosław w pocztówce”.

   Organizacji przedsięwzięcia podjęły się nauczycielki oraz pedagog Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących im. Marii Dąbrowskiej w Jarosławiu – Katarzyna Danyluk-Jabłońska, Elżbieta Czwakiel oraz Anna Łuczyńska.

   Konkurs skierowany był do uczniów z całego powiatu jarosławskiego. Liczba zgłoszeń przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów. W sumie wpłynęło ponad 300 prac plastycznych. Laureatów wyłoniło jury pod przewodnictwem jarosławskiego artysty plastyka – Ireneusza Janickiego. Laureaci nagrody i wyróżnienia odebrali w czwartek, 30 listopada, podczas uroczystego otwarcia wystawy.

   Wisienką na torcie była prelekcja Bogusława Ryznera – zastępcy prezesa Stowarzyszenia Miłośników Jarosławia, której dopełnieniem był pokaz dawnych pocztówek z Jarosławia, z jego własnej kolekcji.

Komentarze
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum