Wspomnienie 2017 roku

Autor: md 15.12.2017 Nr: 50/2017
W dowód uznania artyści otrzymali kwiaty i upominki.
W dowód uznania artyści otrzymali kwiaty i upominki.

Rok 2017 w Galerii Głównej u Attavantich obfitował w mnogość tematów i technik plastycznych. Ukoronowaniem rocznej pracy jest wystawa zatytułowana „Reminiscencje”, w której uczestniczą wszyscy artyści wystawiający swoje prace w zabytkowych wnętrzach XVII-wiecznej kamienicy Attavantich na przestrzeni ostatnich dwunastu miesięcy.

W piątek, 8 grudnia w Galerii Głównej u Attvantich odbyło się uroczyste podsumowanie kolejnego, mijającego roku działalności. W świętowaniu ostatniej w tym roku wystawy wzięli udział autorzy eksponowanych prac, radni miejscy, lokalni artyści oraz miłośnicy sztuki, których w naszym mieście nie brakuje.

   Tego wieczoru ciepłe słowa do artystów i stałych bywalców wernisaży w Galerii Głównej u Attavantich skierował Tomasza Wywrót – dyrektor Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu, który dokonał oficjalnego otwarcia ekspozycji.

   Niecodzienny wernisaż uświetnił występ Felice Guitar Quartet z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Jarosławiu.

   Na wystawie można podziwiać prace: Michała Mieszkowicza, Pracowni Kształtowania Przestrzeni i Designu, Koła Naukowego „Zapał”, Szymona Stali, Jerzego Jury Zajchowskiego, Agaty Woźniak-Niemkiewicz, Kamili Kośmider, Julianny Grzeszczak, Mai Celuch, Krzysztofa Celuch, Mirosława Karapyty, Grupy Lumen, Jarosławskiego Towarzystwa Fotograficznego ATEST 2000, Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich Oddział w Jarosławiu, Tomasza Rzeszutka, Marthy Mulawy, Jadwigi Marii Jarosiewicz oraz Marii Piśko.

   Różnorodność sposobów wypowiedzi artystycznej sprawia, że jest to ekspozycja wyjątkowa. Wystawa będzie zdobić ściany Galerii Głównej u Attavantich do 31 grudnia. Jej komisarzem jest Bernadetta Korczewska.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane