Międzygminna integracja

Autor: 15.12.2017 Nr: 50/2017
Podziękowania dla beneficjentów za udział w zadaniu.
Podziękowania dla beneficjentów za udział w zadaniu.

„Nie ostatnie tango” – to tytuł zadania publicznego, którego realizacji podjęły się w ciągu ostatnich kilku miesięcy trzy gminy: Przeworsk, Pawłosiów i Wielkie Oczy. Uroczyste podsumowanie projektu odbyło się w piątek, 8 grudnia w Wiejskim Domu Kultury w Gorliczynie.

W zadaniu uczestniczyło 180 osób starszych z gminy Przeworsk, Pawłosiów i Wielkie Oczy, które przez 6 miesięcy bezpłatnie uczestniczyły w różnorodnych działaniach warsztatowych i społecznych – podsumowuje Justyna Solarz, koordynator zadania „Nie ostatnie tango”.

   W trakcie jego realizacji odbiorcy uczestniczyli w warsztatach artystycznych, kulinarnych i tanecznych. Na zajęciach artystycznych panie poznały np. współczesne techniki zdobnictwa artystycznego. Warsztaty kulinarne pozwoliły nabyć lub rozwinąć dotychczas posiadane umiejętności. Warsztaty taneczne dla wielu były pierwszym zetknięciem z tańcami towarzyskimi – walcem angielskim, wiedeńskim, cha-chą i innymi.

   W spotkaniu  podsumowującym udział wzięli m.in.: wójt gm. Przeworsk Daniel Krawiec wraz z pracownikami Urzędu, koordynator zadania J. Solarz, wójt gm. Pawłosiów Mariusz Reń wraz z pracownikami Urzędu, dyrektorem CUW Izabelą Matwijów, dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury Zbigniewem Brudkiem oraz pracownikiem GOPS Ewą Bury. Gminę Wielkie Oczy reprezentował sekretarz UG Zbigniew Pałczyński, dyrektor Centrum Kultury Agnieszka Sopel i kierownik GOPS Anna Litwińska. Nie zabrakło beneficjentów projektu oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych realizujących zadanie, wśród nich znalazł się wiceprezes Zarządu Fundacji na rzecz Psychoprofilaktyki  Społecznej  PRO-FIL w Rzeszowie Tomasz Kobylański oraz Piotr Koń i Genowefa Bucia z Zarządu Stowarzyszenia Aktywna Gorliczyna.

   Spotkanie było okazją do podsumowania i podziękowań dla realizatorów zadania oraz przedstawicieli lokalnych władz partnerskich gmin, dzięki którym możliwa była realizacja tej inicjatywy. Beneficjenci na pamiątkę uczestnictwa w zadaniu otrzymali upominki.

   Zadanie o wartości 35 tys. zł zostało współfinansowane ze środków Województwa Podkarpackiego –  Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie. Kwota dofinansowania wyniosła 29 tys. zł.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum