Zwycięstwo w stolicy, kolejne punkty JKS

Autor: ts 15.12.2017 Nr: 50/2017

PIŁKA RĘCZNA – I LIGA KOBIET: Jarosławianki wygrały kolejne spotkanie na pierwszoligowym froncie. Tym razem piłkarki JKS-u pokonały w stolicy drużynę WKPR-u Wesoła 27-23.

WKPR WESOŁA WARSZAWA - SPR JKS JAROSŁAW 23-27 (11-12)

WKPR: Osińska, Nowicka – Zięba, Haraszkiewicz, Kubrak, Skoczeń 11, Chmielecka 3, Gutowska 1, Robak 2, Korcz 1, Godlewska, Grabowska, Malinowska 1, Mierzejewska 1, Kulik, Andrzejewska 3.

JKS: Kulpa, Huk - Puchalska 2, Wojtaszek, Kozdrowicz, Ryshko, Sestakova 1, Luberecka 6, Strzębała, Nasiłowska 2, Bajzova 1, Turkalo 10, Łobaziewicz 3, Lasek 2.

Sędziowali: M. Filipiak i T. Filipiak (Siemiatycze). Kary: 10 i 8 minut. Widzów: 100.

Nasz zespół pojechał do Warszawy z problemami zdrowotnymi. Kilka zawodniczek narzekało na urazy i grało z dość poważnymi kontuzjami. Dodatkowo w tygodniu poprzedzającym mecz jarosławianki miały ograniczony dostęp do hali MOSiR. Piątkowy trening dzięki uprzejmości Wójta Gminy Chłopice Andrzeja Czyża odbyły w hali sportowej szkoły w Chłopicach. Spotkanie z WKPR-em trzymało w napięciu. Trzeba przyznać że gospodynie walczyły bardzo ambitnie i dotrzymywały kroku „czarno-niebieskim”, ale to jarosławianki prowadziły grę i gdy przyspieszały to od razu były na plusie. Już w pierwszej połowie szczypiornistki JKS-u powinny wypracować sobie solidną zaliczkę jednak po serii wybronionych piłek marnowały wyśmienite okazję, dlatego też mecz toczył się na „styku”. Inna sprawa ze rywalki nie zamierzamy się łatwo poddawać. Wesoła już we wcześniejszych pojedynkach pokazała ze potrafi walczyć. Tak było chociażby w Nowym Sączu, gdzie uległa tylko jednym golem czy w derbowych starciach z Varsovią i wiceliderem AZS-em gdzie również przegrywała minimalnie. Postawiła się także naszej drużynie. JKS zakończył pierwszą połowę z jednym golem zapasu. W drugiej części, podobnie jak w pierwszej gra toczyła się bramka za bramkę. Jarosławianki nie mogły odskoczyć, ale ostatnie 10 minut zdecydowanie zdominowały i postawiły kropkę nad „i” kończąc pierwszą rundę zasłużonym zwycięstwem. Kolejne dobre zawody rozegrały bramkarki Dagmara Kulpa i Małgorzata Huk. Prym wiodła oczywiście Natalya Turkalo, ale z niezłej strony pokazała się także Angelika Luberecka – najskuteczniejsze w JKS w  tym pojedynku.

Pozostałe wyniki: SPR Olkusz – AZS AWF Warszawa 34-32 (14-15), Otmęt Krapkowice – Sośnica Gliwice 22-23 (10-9), MTS Żory – AZS UMCS Lublin 24-25 (9-11), Varsovia Warszawa – Olimpia/Beskid Nowy Sącz 32-31 (16-19).