Kolędowali do Betlejem

Autor: bk 22.12.2017 Nr: 51/2017 1
Kolędowali do Betlejem

Światełko pokoju przyniesione przez kolędników z Jarosławia po raz kolejny trafiło do leżącego w okolicach Rudołowic przysiółka zwanego Betlejem. Wędrowców, na wspólną wigilię, przyjęli mieszkańcy miejscowości.

Tradycja pielgrzymowania do położonego w Gminie Roźwienica przysiółka Betlejem narodziła się w 2000 roku. Zapoczątkowali ją pasjonaci turystyki: Jacek Hołub oraz Wiesław Matrejek. Dziś wraz z nimi do Betlejem dociera duża grupa kolędników przebranych za biblijne postaci związane ze świętami. Są anioły i diabły, jest Boża Rodzina, Mikołaj, są pasterze, trzej królowie i osioł.

   Pielgrzymują oni w okresie przedświątecznym z Jarosławia do rudołowiskiego Betlejem, niosąc ze sobą płomień betlejemskiego światełka pokoju.

   Podobnie, jak co roku i tym razem na pielgrzymów docierających do celu wieczorem czekało uroczyste przyjęcie przygotowane przez mieszkańców miejscowości, Koło Gospodyń Wiejskich z Rudołowic oraz Stowarzyszenie Miłośników Historii i Tradycji Rudołowic.

   Po odczytaniu fragmentu Pisma Świętego wszyscy zebrani zasiedli do wspólnej wieczerzy i kolędowania.

   Do Betlejem poza kolędnikami przybyło także wielu mieszkańców gminy i powiatu, aby uczestniczyć w tym corocznym wydarzeniu i wspólnie przygotowywać się do nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

 

Komentarze
Popularne