Gore gwiazda

Autor: bk 22.12.2017 Nr: 51/2017
Na scenie wystąpili uczniowie wszystkich szkół działających na terenie Gminy.
Na scenie wystąpili uczniowie wszystkich szkół działających na terenie Gminy.

W miejscowości Święte zapoczątkowana została tradycja organizacji Gminnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek. W pierwszej edycji imprezy udział wzięło niemal 100 uczniów ze szkół z terenu całej Gminy.

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Miejscowości Szkoły w Świętem przy współpracy z Urzędem Gminy Radymno zorganizowało I Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek "Gore gwiazda". Konkurs odbył się w czwartek, 7 grudnia w Świetlicy Wiejskiej w Świętem.

   Do przeglądu zaproszono uczniów ze wszystkich szkół Gminy Radymno, których podzielono na dwie kategorie: uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów. Łącznie na scenie przeglądu wystąpiło 96 kolędników. Część uczestników zaprezentowała umiejętności wokalne, pozostali akompaniowali swoim kolegom na instrumentach.

   Na laureatów przeglądu czekały nagrody i okolicznościowe statuetki.

   W kategorii szkół podstawowych zwycięzcami okazali się gospodarze (SP w Świętem); II miejsce zajęli uczniowie SP w Korczowej; III zaś z SP w Duńkowicach. W tej kategorii przyznano aż trzy wyróżnienia, które trafiły do reprezentantów szkół z Ostorwa, Łazów i Sośnicy.

   W kategorii gimnazjów najlepszy występ dali uczniowie ze Skołoszowa, za nimi uplasowali się ich koledzy z Duńkowic i Korczowej. Uczniowie z Nienowic zasłużyli natomiast na wyróżnienie.

   Po zakończeniu przeglądu na wszystkich uczestników imprezy czekała niespodzianka, w postaci losowania nagród rzeczowych ufundowanych przez sponsorów.

   Wśród gości obecnych podczas przeglądu znaleźli się m.in.: ks. Lesław Kubicki, proboszcz parafii w Świętem; Bogdan Szylar, wójt Gminy Radymno; Marek Kisielewicz, członek Zarządu Powiatu Jarosławskiego i sołtys miejscowości Święte, a także Andrzej Gniewek, dyrektor Banku Spółdzielczego w Radymnie oraz przedstawiciele Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Miejscowości Szkoły w Świętem i mieszkańcy Gminy.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane